Wystartował cykl Olimpiad Sportowych Przedszkolaków w Kościanie


Już po raz trzeci Akademia Piłkarska Reissa – Kościan rozpoczęła realizację projektu „Igrzyska Przedszkolaków” na terenie miasta Kościan. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły maluchy z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka, a patronat honorowy nad cyklem sprawuje burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz.

Projekt „Igrzyska Przedszkolaków” to turniej dla najmłodszych dzieci, którego celem jest zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Stanowi on wsparcie szkolenia realizowanego również w poprzednich latach na terenie miasta Kościan, które zgromadziło ponad 300 najmłodszych kościaniaków.

– Celem zadania jest zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do aktywności fizycznej, zainteresowane ich uprawianiem sportu, co jest korzystne dla ich zdrowia i samopoczucia i ma ogromne znaczenie pod kątem integracji z rówieśnikami. Podczas realizacji projektu prezentujemy różne dyscypliny sportu m.in. biegi, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, co zachęca dzieci do uprawiania sportu – mówi pomysłodawca projektu Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz