Wyremontowana kamienica przy ul. Kilińskiego 5 znowu świeci dawnym blaskiem


Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont ponad 100-letniej kamienicy przy ul. Kilińskiego 5. Teraz ten przepiękny i zabytkowy budynek odzyskał swoją dawną świetność.

Remont kamienicy przy ul. Kilińskiego rozpoczął się w drugim kwartale 2021 roku. Pierwotne plany zakładały zakończenie remontu do końca 2022 roku, ale dzięki znakomitej współpracy z Głównym Wykonawcą udało się przyspieszyć oddanie kamienicy o blisko pół roku. Już teraz mieszkańcy poznańskiej Wildy mogą cieszyć się zdecydowanie lepszym widokiem i jakością swoich mieszkań dzięki pracom wykonanym w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Zakres remontu był bardzo szeroki i objął naprawę dachu, remont elewacji frontowej wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy, które z pewnością będą przykuwać uwagę przechodniów. Prace zostały wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Remont objął także balkony i klatkę schodową oraz wymianę stolarki okiennej zewnętrznej z zachowaniem podziałów i detali historycznych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz