Wyprzedaż rocznika 2020. Czy warto spieszyć się z zakupem nowego auta?


Od dawna przymierzasz się do zakupu nowego samochodu prosto z salonu? Wykorzystaj okres wyprzedaży rocznikowej, dzięki której możesz uzyskać spore rabaty. Sprawdź, dlaczego nie warto z tą decyzją czekać na ostatnią chwilę.

Wyprzedaż rocznika – ile można zyskać?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o możliwość zysków, ponieważ wiele zależy od oferty konkretnego dealera oraz polityki danego koncernu samochodowego. Są bowiem marki, które wyprzedają pojazdy, jednak nie można liczyć na jakiekolwiek obniżki cenowe, a jedynie na bonusy w postaci dodatkowych elementów wyposażenia, np. kompletu dywaników, opon zimowych.

Sporych obniżek cenowych możesz natomiast spodziewać się u dealerów Toyoty. Rabaty są naprawdę zaskakujące – już od kilku tysięcy złotych.

Przykład 1. Toyotę AYGO możesz nabyć z rabatem do 5910 zł.

Przykład 2. Na Toyotę Yaris Classic otrzymasz rabat w wysokości do 6000 zł.

Przykład 3. Toyotę Corollę Hatchback możesz nabyć ze zniżką aż do 18 200 zł.

Przykład 4. Toyota Camry jest dostępna z pakietem korzyści o wartości do 27200 zł.

Zwykle zależność jest następująca: im wyższa cena wyjściowa pojazdu, tym wyższego rabatu możesz się spodziewać.

Nie czekaj z zakupem auta na ostatnią chwilę

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na nabycie pojazdu w ramach wyprzedaży rocznika 2020? I w tym przypadku nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi – to zależy głównie od twoich oczekiwań i preferencji.

Jeżeli zależy ci na uzyskaniu jak najlepszej ceny samochodu, a jednocześnie nie masz określonych wymagań dotyczących modelu, koloru nadwozia czy wariantu wyposażenia, możesz czekać nawet do finiszu.

Jeżeli masz upatrzony konkretny model pojazdu – łącznie z wersją wyposażenia, lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. Może bowiem zdarzyć się, że inny klient cię uprzedzi i zdecyduje się kupić samochód przed tobą.

Wyprzedaż rocznika – samochód sfinansujesz na korzystnych warunkach

Od skorzystania z oferty w ramach wyprzedaży rocznika wstrzymuje cię brak finansów? Wcale nie musisz odkładać swojej decyzji w czasie – banki oferują kredyty samochodowe także na auta w ramach akcji promocyjnych. Jeżeli jednak dobrze poszukasz, możesz znaleźć specjalne dedykowane oferty.

Przykładem może być Standard Kredyt 50/50 – Promocja na Wyprzedaż 2020 dostępny w ofercie Toyota Banku. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosząca 2,5% pozwala na nabycie pojazdu niskim kosztem. Wystarczy wpłacić zaledwie 50% wartości pojazdu, aby wyjechać nowym samochodem prosto z salonu.

Jeśli interesuje cię wyprzedaż rocznika, ale nie masz pełnej kwoty w gotówce, rozważ finansowanie oferowane przez banki. Kredyt samochodowy dostępny na atrakcyjnych warunkach pomoże w urzeczywistnieniu marzenia o własnym aucie.

Dodaj komentarz