Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym


W poniedziałek, 13 marca, rozpocznie się wymiana łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni – na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte. Dlatego, wykorzystując okres, gdy nie odbywa się po nich ruch tramwajowy, służby techniczne MPK Poznań przeprowadzą ich wymianę.

Efekt tych prac będzie odczuwalny po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz torów w ul. Fredry. Wymianę szyn na łukach torowych pomiędzy mostem Teatralnym a ul. Roosevelta zaplanowano do wykonania podczas trwającego zamknięcia tej części torowiska, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień dla pasażerów. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 13 marca.

Organizacja ruchu

W pierwszej kolejności zajęty zostanie pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego (jak na załączonym schemacie). Samochody kierujące się przez skrzyżowanie w stronę ulic Libelta i Pułaskiego będą musiały zmienić pas na środkowy przed dojazdem do mostu Teatralnego.Możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego oraz przejazdu Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego zostanie utrzymana.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. MPK

Czytaj także:

Zmiany na Alejach Marcinkowskiego

Dodaj komentarz