Wykonaj pracę plastyczną na konkurs „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata”


Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wykonania pracy na konkurs „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata”. Termin ich nadsyłania mija 9 marca 2023 roku, a patronat medialny nad konkursem sprawuje portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Konkurs „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata” odbywa się w ramach obchodów Roku „wybitnego badacza, podróżnika, odkrywcy i filantropa, pierwszego Polak, który okrążył indywidualnie kulę ziemską w celach naukowych” w stolicy Wielkopolski, gdyż urodził się 20 lipca 1797 roku w Głuszynie (dzielnica Poznania), a zmarł 6 października 1873 w Londynie. Gala wręczenia nagród odbędzie się 12 marca 2023 roku tj. w dniu rocznicy odkrycia przez Strzeleckiego najwyższego szczytu lądowej części Australii, który nazwał imieniem Tadeusza Kościuszki po wejściu 2228 m n.p.m.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu, na terenie którego znajduje się pomnik Pawła Edmunda Strzeleckiego, gdyż był patronem Gimnazjum nr 53 mieszczącego się w tym budynku przed reformą edukacji. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej na temat „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata” przedstawiając wybrane, ciekawe, niezwykłe miejsce na mapie świata, które chcieliby odwiedzić, a związane są z życiorysem Pawła Edmunda Strzeleckiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, a jury będzie oceniać prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV-VII.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz