Wycieczkowe hity. W gabinecie u prezydenta i sekrety MTP


Miłośnicy łazikowania po Poznaniu i poznawania jego mało dostępnych miejsca, a jednocześnie lubiący odkrywać tajemnice mają niepowtarzalną okazję zanurzyć się w atmosferę Urzędu Miejskiego  i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obie imprezy są bezpłatne.

 

W gabinecie prezydenta

Już po raz kolejny poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć, gdzie pracuje prezydent miasta, obradują radni i wiele innych ciekawostek. We wtorek, 28 sierpnia odbędzie się wycieczka po budynku Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim 17. Zainteresowani mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem 61 646 33 44. Liczba miejsc jest ograniczona!
Uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. najstarsze, oryginalne okno z 1730 roku, odkryte przypadkiem podczas remontu, sale reprezentacyjne, salonik prezydencki, a nawet będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy biurku prezydenta. Być może również, podczas zwiedzania sali sesyjnej, będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich zaaranżowanym głosowaniu.
We wtorek 28 sierpnia odbędą się dwie tury wycieczkowe. Pierwsza o godz. 16.00 a druga o 17.30. Zbiórka na dziedzińcu przed Urzędem. Wycieczka jest bezpłatna, ale chętni proszeni są o zapisywanie się do piątku, w godzinach pracy Urzędu.

Łowcy Androidów na targach

Co wspólnego mają MTP z filmem „Blade Runner. Łowca androidów”? To jedna z tajemnic Międzynarodowych Targow Poznańskich, którą będzie można odkryć podczas zwiedzania wraz z przewodnikiem. W każdą środę, piątek i poniedziałek sierpnia można wyruszyć na wyprawę po zakamarkach targowych.

Na odkrywców czeka wyjaśnienie tajemnicy skąd w Poznaniu był nadawany pierwszy program telewizyjny, gdzie odbywały się najhuczniejsze przyjęcia oraz do którego pawilonu można było dojechać bezpośrednio koleją?

Wszyscy zainteresowani bogatą historią targowego Poznania mogą wybrać się 22, 24, 27, 29 i 31 sierpnia o godz. 12:00 do holu Wejścia Wschodniego (ul. Roosevelta od Mostu Dworcowego). Udział w wycieczce jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz