Wybierz z jaką literką chcesz jeździć


Jeszcze tylko do niedzieli na stronie www.poznan.pl można wypełnić ankietę i wziąć udział w głosowaniu jaką nową literę będziemy mieli od przyszłego roku na tablicach rejestracyjnych Poznania.

 

W tym roku kończy się numeracja na tablicach rejestracyjnych poznańskich jednośladów poprzedzona wyróżnikiem PO. Trzeba wybrać nową literę, która na tablicach rejestracyjnych – na początek motocyklowych i motorowerowych, później na samochodowych – zastąpi literę O.
Wyboru można dokonać wśród dostępnych wolnych liter, pozostałe są już wykorzystywane przez inne miasta i powiaty (np. PN – Konin, POZ, PZ – powiat poznański).
W tej chwili prowadzi litera „Y“. Aż 62 procent głosujących wlaśnie ją wskazało w ankietach. Następna jest „X“ – 22 procent głosów, dalej A – 13 procent i tylko 4 procent dla litery V.

th

2 komentarze

  1. wojtekg pisze:

    ja sądzę że jeśli zrobi się wszyztkie możliwe kombinację to w dalszym ciągu mozemy mieć PO,Z moich obliczeń wynika że taka kombieacja to o. 4 milionów możliwości.

Trackbacks for this post

  1. […] zamiast PO pojawi się PY. W tym roku kończy się numeracja poprzedzona wyróżnikiem PO. Uczestnicy internetowej ankiety zorganizowanej przez Miasto Poznań uznali, że literę O powinien zastąpić […]

Dodaj komentarz