Wspólny krok dla Starołęki


Miasto Poznań i PKP PLK podpisały list intencyjny dotyczący bezkolizyjnego przejazdu przez tory kolejowe przy ul. Starołęckiej. Inwestycja dojdzie do skutku w momencie uzyskania dofinansowania unijnego.

Miasto Poznań i PKP PLK podpisały list intencyjny

– Ten list jest efektem pracy urzędników miasta i pracowników PKP PLK, będącego konsekwencją spotkania władz miasta i spółki ze stycznia tego roku, o co zabiegaliśmy. Nie było tutaj bezpośredniego udziału posłów – podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Przez pewien wcześniejszy czas strona kolejowa nie była gotowa na podjęcie współpracy w zakresie budowy tunelu na ul. Starołęckiej, o czym poinformowano nas w maju ubr. Koniec końców, dzięki determinacji miasta, udało się to jednak zrobić. To jest wyrażenie intencji, ale nakłada społeczne zobowiązania obu stron, żeby tę inwestycję zrealizować, poprawić bezpieczeństwo, zapewnić bezkolizyjność – dodaje Mariusz Wiśniewski.

Miasto rozpoczyna teraz przygotowanie dokumentacji koncepcyjnej, która powstanie w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy. Dokumenty te będą uprawniały do skutecznego ubieganie się o dofinansowanie unijne w nowej perspektywie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz