Wracamy nad Wartę!


Koncerty, warsztaty, wystawy, projekcje filmowe – to tylko niektóre z nadwarciańskich atrakcji, jakie czekają w tym sezonie na poznaniaków i turystów. Nad rzeką Wartą otwarto też wiele punktów gastronomicznych z dodatkową ofertą rekreacyjną. Część z nich jest już dostępna lub będzie od 15 maja. Na pozostałe atrakcje, jak np. rejsy tramwajem wodnym, trzeba poczekać do momentu zniesienia obostrzeń dla tego rodzaju działalności.

– Poznań wrócił nad rzekę. Od lat inwestujemy w rozwój infrastruktury nadrzecznej, aby poprawić komfort oraz bezpieczeństwo wypoczywających tam mieszkańców. Dzięki temu dziś do spędzania czasu nad Wartą nikogo nie trzeba namawiać. Poznaniacy i poznanianki spędzają tam czas bardzo chętnie. W tym sezonie oferta atrakcji i wydarzeń przygotowanych przez Miasto i operatorów plaż jest bardzo bogata. Wypoczywając nad wodą, pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie swoim i innych – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Atrakcje nad wodą

Pomiędzy mostem Przemysła I a mostem Lecha będzie można spędzić czas w 8 interesujących miejscach na obu brzegach Warty. Bardzo ciekawie zapowiada się wypoczynek w Starym Porcie, gdzie w tym sezonie otwiera się nowa miejscówka. Od 15 maja na poznaniaków czekać tam będzie przestrzeń do relaksu, punkt gastronomiczny, a w weekendy muzyka na żywo.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz