WOŚP po dopiewsku: zostań wójtem na jeden dzień!


Trwają przygotowania do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dopiewie, którego ogólnopolskie hasło brzmi w tym roku „Przejrzyj na oczy”.

Ze względu na pandemię, wydarzenie odbędzie się w plenerze – na placu gminnym w Dopiewie, który stanie się centrum wydarzeń, bo pozwala na zachowanie większego dystansu niż CRK Konarzewo przez kilka lat pełniące funkcję centrali. Na powietrzu więc, ale pod wiatą wystąpią lokalni artyści (taneczni i wokalni) i prowadzone będą licytacje.

W finale organizatorzy zapowiadają koncerty gwiazd – zespołów rockowych, które „dadzą czadu”, rezygnując z wynagrodzenia – Splin i ADN. Podczas wydarzenia premierę mają mieć DOPIEczonki, czyli certyfikowane, oficjalne ciastka gminne – wyłonione w drodze konkursu przez łasuchów o najwrażliwszych podniebieniach spośród wielu zgłoszeń. Akcje towarzyszące, mające na celu wsparcie WOŚP, zaplanowały również gminne szkoły. Szczegóły na stronie: dopiewo.pl.

Interesujące „przedmioty” trafiły pod internetowy młotek sztabu gminnego WOŚP z Dopiewa – na portalu Allegro. Wśród nich największą popularnością cieszy się obecnie aukcja: „Zostań wójtem gminy Dopiewo na jeden dzień!”, za nią jest „Koncert Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo”.

Jeśli ktoś z Was chciałby przejąć na jeden dzień władzę w tej podpoznańskiej gminie, zasiąść w fotelu wójta i przeprowadzić wizytację gminy albo uświetnić wydarzenie rodzinne lub firmowe przebojowym występem kilkudziesięciu umundurowanych muzyków – nie ma na co czekać. Licytujcie już teraz! Sztab sukcesywnie dołącza kolejne przedmioty, które będzie można wylicytować na rzecz WOŚP.

Gminny sztab WOŚP w Dopiewie tworzą miejscowy Szczep ZHP  oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury. AM

Fot. Arch. UG Dopiewo

Dodaj komentarz