World Press Photo po raz pierwszy na targach (ZDJĘCIA)


Historyczna wystawa w historycznym miejscu. 24 najlepsze fotografie z 6 regionów świata zostały zaprezentowane w odnowionym wnętrzu targowej Iglicy. Wernisaż 65. edycji wystawy World Press Photo odbył się dzisiaj wieczorem. Wystawę można oglądać, w ramach wydarzenia Sztuka w Świecie, do 26 maja.

 

World Press Photo od 65 lat wyłania najlepszych światowych fotografów, wyróżniając ich prace na tle dziesiątek tysięcy zgłoszonych zdjęć. Wszystkie zwycięskie fotografie prezentowane będą w Iglicy, czyli pawilonie nr 11 Międzynarodowych Targów Poznańskich, która stanowi od wielu lat historyczną wizytówkę targów. Zbudowana w latach 1954-1955 na miejscu Wieży Górnośląskiej, niedawno przeszła modernizację.

Nowa formuła – zwycięzcy regionalni

Do konkursu World Press Photo 2022 zostało zgłoszone łącznie blisko 65 tys. zdjęć autorstwa 4066 fotografów ze 130 krajów. Sędziowie konkursu, którym przewodzi Rena Effendi z Azerbejdżanu, wyłonili zwycięzców w obrębie każdego z regionów: Afryki, Europy, Azji, Ameryki Północnej i Centralnej, Ameryki Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, którzy rywalizowali w 4 kategoriach:

  • Zdjęcie pojedyncze
  • Fotoreportaż
  • Projekt długoterminowy
  • Format dowolny.
Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz