Wierzą i chcą rewanżu w Rio!


 – Igrzyska w Londynie nam nie wyszły. Nie tak to miało z pewnością być. Jednak nie załamujemy się. Walczymy dalej, by zrewanżować się już za cztery lata w Rio – przekonuje Małgorzata Wojtkowiak, florecistka AZS Poznań.

 

 

wojtkowiak synoradzka auchan

Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka odpowiadały na pytania kibiców podczas weekendu sportowego w CH Auchan Komorniki, nad którym patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

– Taki jest sport, że raz  się wygrywa, a raz się przegrywa… Doświadczenia, jakie zdobyłyśmy razem w Londynie nikt nam jednak nie odbierze – dodaje jej klubowa i reprezentacyjna koleżanka Martyna Synoradzka. Dziewczyny w weekend promowały szermierkę wśród mieszkańców Poznania i okolic przybyłych do CH Auchan Komorniki. W towarzystwie najmłodszych i najzdolniejszych talentów floretowych.

– Do Brazylii mogłabym jechać nawet już teraz (uśmiech). Bardzo chcę rewanżu. Muszę jednak poczekać. Dopiero teraz wiem, że najważniejsze w szermierce są głowa i doświadczenie. Doświadczenie, które nabywa się latami walcząc na planszach. Jestem przekonana, że za cztery lata będzie dużo, dużo lepiej. Musi być! – zdradza „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” Gosia.

 

Podczas sobotniego eventu promocyjnego w CH Auchan Komorniki, gdzie spotkać można było obie floretowe olimpijki z Poznania, zrobić sobie z nimi wspólne pamiątkowe zdjęcie, czy dołączyć do swojej kolekcji cenne autografy, była też doskonała okazja, by podziwiać solidne floretowe zaplecze sekcji szermierczej poznańskiego AZS AWF. Od malucha, zucha, aż po juniora oraz seniora. Nie zabrakło pokazowych walk, czy licznych konkursów z bardzo ciekawymi nagrodami. Przy okazji można było także zapisać swoje dzieci do utytułowanej sekcji z Wielkopolski.

– Serce mi rośnie jak widzę te wspaniałe dzieciaki, jak one powoli krok po kroku idą w nasze ślady – mówi nam uśmiechnięta i zaskoczona Martyna.

Całemu temu pozytywnemu zamieszaniu wokół szermierki (stanowisko AZS AWF cieszyło się naprawdę bardzo dużą popularnością), przyglądał się trener Synoradzkiej i Wojtkowiak, Włodzimierz Węcławek, który  zdradził „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” najbliższe plany swoich dziewcząt.

– Dziewczyny powoli wracają do zajęć po swoich zasłużonych urlopach. Na razie rozpoczęły zajęcia wprowadzające, ogólnorozwojowe. Na ćwiczenia na sali, czy na samej planszy przyjdzie dopiero czas. Nasz właściwy sezon i Puchary Świata rozpoczynają się bowiem dopiero w styczniu. Także jest czas i spokój do właściwej i systematycznej pracy, która z pewnością przyniesie z czasem oczekiwane dobre wyniki – zapewnia utytułowany i doświadczony szkoleniowiec.

Życzymy powodzenia i trzmamy kciuki!

Patronat prasowy nad imprezą w CH Auchan Komorniki i sekcją szermierczą klubu AZS AWF Poznań oraz nad występami Martyny Synoradzkiej i Małgorzaty Wojtkowiak w Pucharach Polski i Świata sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Łukasz Klin

Zdjęcia: DeKaDeEs / Daria Kmieciak, Dariusz Soltan

oraz Juliusz Podolski, Sławomir Lechna, EL InffoMedia, MB InffoMedia 

 

 

Dodaj komentarz