Wiemy, kiedy tramwaje przejadą przez centrum


Prace polegające na przebudowie ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego na odcinku od ul. Ratajczaka do Pl. Wolności są już bardzo zaawansowane. Aktualnie wykonawca koncentruje się na układaniu nowej nawierzchni jezdni i chodników. Najpóźniej w listopadzie zaawansowanie robót pozwoli na to, aby pasażerowie mogli korzystać z przystanku tramwajowego na Al. Marcinkowskiego. Trwają tam jeszcze prace nawierzchniowe na jezdniach i chodnikach, później w tej okolicy będą sadzone drzewa, jednak nie powinno to w istotny sposób zakłócić korzystania z przystanków.

– Dzięki zakończeniu prac i uruchomieniu możliwości obsługi pasażerów na przystankach przy Al. Marcinkowskiego poprawi się możliwość wjazdu komunikacją publiczną do centrum Poznania od strony mostu św. Rocha, czyli pośrednio od Starołęki i Ronda Rataje (linia nr 13), a także od południa: z Wildy i z Dębca (linia nr 9) – wskazuje Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Pomimo wystąpienia trudności z dostawą kostki kamiennej z objętej działaniami wojennymi Ukrainy, co miało wpływ na harmonogram inwestycji, wszystkie prace w ramach tego zadania na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Ratajczaka zostaną zakończone jeszcze w tym roku. Wyjątkiem będzie obszar skrzyżowania Al. Marcinkowskiego i ul. Paderewskiego, gdzie prace zostaną wykonane równolegle z etapem 2.3 i 2.4 Programu Centrum (rejon pl. Wolności i Okrąglaka) ze względu na koordynację robót z modernizacją płyty Starego Rynku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz