Wielkopolska tradycja w Komornikach


Nauka gwary poznańskiej, młócenie i mielenie ziarna, a także wylewanie świec z wosku pszczelego – to tylko nieliczne z atrakcji weekendu „Wielkopolska Tradycja” w CH Auchan Komorniki. 22 i 23 września odbędzie się tu weekend wypełniony folklorem i gwarą wielkopolską. Patronat prasowy sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

tradycja

Wielkopolska słynie z wyśmienitej kuchni, pięknych krajobrazów i niezwykłych zabytków. W najbliższy weekend będzie można posmakować tej regionalnej tradycji. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak kiedyś żyli ich rówieśnicy, w jakie zabawy najczęściej grali, jakie wykonywali w domu prace i jakie towarzyszyły im narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Oprócz akcesoriów dla najmłodszych, jak kołyski, koniki na biegunach i taczki, na interaktywnych stoiskach będą również eksponaty i sprzęty do mycia i pasowania. Będzie można zobaczyć balie, tarki do prania, maglownice, nosidła do wody, żelazka i wiele innych sprzętów z dawnych lat.

Weekendowe wydarzenie uświetnią występy regionalnych zespołów w strojach ludowych. Zaprezentuje się m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Szreniawa” oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia – Poznań”. A przez cały weekend będzie można zajrzeć na stoiska producentów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski z lokalnymi specjałami.

Bedzie się również można sprawdzić w znajomości gwary poznańskiej. Zabawy, konkursy i naukę gwary poprowadzi Jacek Hałasik, znawca gwary poznańskiej.

Impreza „Wielkopolska tradycja” potrwa dwa dni – 22 i 23 września w godzinach 11.00-18.00. Wydarzenie jest czwartym z cyklu wrześniowych obchodów 11-lecia istnienia CH Auchan Komorniki.

Jednym z patronów medialnych imprezy jest  Nasz  Głos Poznański.

O urodzinowych imprezach czytaj też:
Radosny weekend mam i dzieci 

Kosmici, rakiety i Marsjanie

Nasze zwierzaki

 

Centrum Handlowe Auchan Komorniki mieści się w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 432. Przez 7 dni w tygodniu klienci Galerii mają do dyspozycji ponad 50 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz oraz elektroniką, sprzętem AGD i multimediami. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie z bogatą ofertą kulinarną. Przy CH Auchan Komorniki mieszczą się: hipermarket Auchan, hipermarket budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, Norauto, myjnia samochodowa i stacja paliw.

Dodaj komentarz