Wielkopolscy uczniowie na podium Olimpiady Gier Planszowych IPN


Aż trzy brązowe medale zdobyli uczniowie z wielkopolskich szkół w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Gier Planszowych Instytutu Pamięci Narodowej, który odbył się na PGE Stadionie Narodowym podczas Kongresu Pamięci Narodowej w Warszawie. Na liście laureatów znaleźli się uczniowie SP 69 SMS Poznań, I LO w Kościanie i V LO w Poznaniu.

Olimpiada Gier Planszowych IPN rozpoczęła się w październiku. W poszczególnych kwalifikacjach uczestniczyło od stu do nawet czterystu uczestników, a odbyły się one w 14 miastach. Finały rozgrywane były w systemie szesnastu drużyn. W przypadku gry „Bitwa Warszawska” drużyna była jednoosobowa, „ORP Orzeł” – również drużyna jednoosobowa, „Miś Wojtek” i „Znaj Znak” – drużyny dwuosobowe, natomiast w rozgrywkach „Gwiaździstej Eskadry” brały udział drużyny trzyosobowe, a w „Niepodległej” – czteroosobowe.

W gronie 206 finalistów olimpiady była bardzo silna i liczna grupa uczniów z wielkopolskich placówek oświatowych – 20 uczniów, którzy od czwartku, 13 kwietnia grali w systemie grupowym, a następnie pucharowym o osiągnięcie najlepszych wyników. W ramach wydarzenia zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie skorzystali z wielu dodatkowych atrakcji m.in. zwiedzili Muzeum Polin oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego, brali udział w warsztatach i wydarzeniach Kongresu Pamięci Narodowej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz