Wielkie święto animowanego filmu – Animator 2012


Trwa V Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. Przez tydzień Poznań będzie stolicą animacji. W konkursie zobaczymy 55 filmów, które zostały wybrane spośród 600 nadesłanych.

Filmem, który głosami widzów zdobył „dziką kartę” i powalczy o Grand Prix, jest „Chinti” ormiańskiej reżyserki – Natalii Mirzoyan, opowiadający historię małej mrówki, która postanawia zbudować swój własny Taj Mahal. Nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie nagrody dla pełnometrażowego filmu animowanego. O tę nagrodę powalczy 5 filmów, które będzie można zobaczyć w kinie Muza.

Filmy oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: Normand Roger, Izabela Plucińska i Otto Alder (filmy krótkometrażowe) oraz Maciek Szczerbowski, Marcy Page i Andrei Khrzhanovsky (filmy pełnometrażowe).

Kto otrzyma statuetkę Złotego Pegaza dowiemy się podczas Gali Animatora w czwartek, 19 lipca.

Trwają również pokazy w ramach Animatora dla Dzieci. Najmłodsi widzowie będą mieli m.in. okazję obejrzeć film Michela Ocelota, czyli zrealizowane w technice 3D „Opowieści nocy”. Film zostanie wyświetlony w niedzielę, o g. 15.00 oraz w środę, o godz. 10.30 w kinie Rialto. th

Trackbacks for this post

  1. […] O festiwalu pisaliśmy też tutaj […]

Dodaj komentarz