Wielka Szama ponownie w Poznaniu


Na wielki głód przychodzi Wielka Szama. Kolejna edycja kulinarnego wydarzenia odbędzie się 25 i 26 marca na Stadionie Poznań. Szykują się dwa dni przepełnione pysznościami z różnych stron świata. Na odwiedzających czekać będzie ponad 30 food trucków z całej Polski.

Wielka Szama w Poznaniu

Już w ostatni weekend marca powraca największy festiwal food trucków w Wielkopolsce. Będzie to prawdziwa uczta dla podniebienia. Zaplanowane przystanki na kulinarnej mapie wydarzenia to między innymi: Meksyk, Azja, Gruzja, Hiszpania oraz Węgry. Wybór nie będzie łatwy, ale kto powiedział, że trzeba ograniczać się tylko do jednej destynacji? Zachęcamy wręcz do urządzenia sobie kulinarnego tournée!

Jeśli marzycie o wielkich podróżach, poznawaniu nowych kultur i odkrywaniu zaskakujących smaków, to nie możecie przegapić Wielkiej Szamy. Powoli zdradzamy, co pysznego będzie na Was czekać. Przedstawiciele kuchni węgierskiej zaserwują swoje kultowe przysmaki: langosze, czyli pyszne i chrupiące placki drożdżowe z dodatkami oraz świeżo wypiekane, słodziutkie kołacze. W mobilnej restauracji z kuchnią gruzińską będziecie mogli posmakować chaczapuri – słynnej potrawy w kształcie łódki, z serowym nadzieniem, żółtkiem oraz masłem. Nie zabraknie też chinkali – gruzińskiej odmiany pierożków, z mięsnym nadzieniem i esencjonalnym bulionem. Na festiwalu coraz częściej spotkać można także roślinne wersje dań. Przedstawiciele kuchni azjatyckiej zaserwują pad thai: z kurczakiem, wołowiną, krewetkami lub tofu. Niezależnie od obranego kierunku, Wasze kubki smakowe znajdą się w siódmym niebie. Wszystkie food trucki będą publikowane na stronie wydarzenia na Facebooku: Wielka Szama na Stadionie – największy zlot w Wielkopolsce.

Odskocznią od jedzenia będzie strefa dmuchańców! Najmłodsi uczestnicy będą mogli oddać się zabawie i poskakać na kolorowych dmuchańcach z postaciami z bajek, sprawdzić swoich
sił na torze przeszkód lub przeżyć prawdziwe rodeo i zmierzyć się z rozwścieczonym bykiem. Nie zabraknie konkursów, w których najlepsi z najlepszych zgarną nagrody w postaci gadżetów lub bonów na jedzonko do wykorzystania w food truckach. Tradycyjnie odbędą się zawody jedzenia na czas! Wkrótce na Facebooku pojawi się informacja, z jakim daniem przyjdzie się zmierzyć. Czuwajcie i zapisujcie się lub zgłaszajcie znajomych do udziału. Całe rodziny i grupy przyjaciół będą mogły wziąć udział w grze terenowej. Jak zawsze na gości czekać będzie strefa konsumpcyjna, strefa chill z leżaczkami i strefa z kolorowankami dla maluchów!

Najważniejsze informacje:
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Kiedy?
25 i 26 marca 2023
Gdzie?
Stadion Poznań
ul. Bułgarska 17, Poznań
O której?
Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 20:00
Więcej na wydarzeniu na Facebooku:
www.facebook.com/events/912698719876330
Partnerzy:
Stadion Poznań
Browar Amber.

Dla Czytelników mieliśmy cztery bony na dowolne danie. Konkurs trwał do 14 marca do godz. 20. Laureatów poinformowaliśmy mailowo.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj. 
Zobacz inne nasze konkursy – kliknij tutaj

 

Dodaj komentarz