Wielka inwestycja Lecha Poznań zakończona


Dzisiaj otwarto nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha we Wronkach. – Ta inwestycja ugruntuje naszą pozycję najlepszej akademii w Polsce i wpisuje się w rok obchodów stulecia klubu – powiedział  prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

Lech - otwarcie akdemii we Wronkach

Centrum Badawczo-Rozwojowe jest gotowe do przyjęcia czterech zespołów klubowej akademii.

– Mamy najlepszą Akademię, zatrudniamy najlepszych trenerów do pracy z młodymi zawodnikami oraz najlepszych skautów młodzieżowych. Pod względem szkolenia jesteśmy najlepsi w Polsce. Wiemy jednak doskonale, że do odpowiedniego rozwoju potrzebna jest również nowoczesna infrastruktura i taką właśnie stworzyliśmy. To może nam dać przewagę konkurencyjną na lata. Zyskamy na tym oczywiście nie tylko my, ale też wszystkie kadry biało-czerwonych, które są regularnie zasilane przez piłkarzy juniorskich oraz seniorskich ekip Kolejorza – mówił prezes i właściciel Lecha, Piotr Rutkowski.

Marcin Kamiński, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Dawid Kownacki, Kamil Jóźwiak, Robert Gumny, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, czy Jakub Kamiński to wychowankowie, którzy trafili z Lecha do mocnych europejskich klubów i zadebiutowali w narodowych barwach. Kolejnym jest Michał Skóraś, który teraz występuje z powodzeniem przy Bułgarskiej i także już miał okazję grać w koszulce z orzełkiem na piersi u selekcjonera Czesława Michniewicza. A w kolejce czekają przecież młodsi Filip Marchwiński, Filip Szymczak oraz ich koledzy z roczników 2003 i młodszych.

– Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu i o tym cały czas pamiętamy – dodał Rutkowski.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz