Weekendowe utrudnienia na Głowskiej


W weekend 24-25 maja zostanie przeprowadzona awaryjna naprawa torowiska na ul. Głogowskiej przy przystanku „Dworzec Zachodni”. Prace wpłyną na zmiany w kursowaniu 5 linii tramwajowych (5, 8, 11, 12 i 14) oraz trzech nocnych autobusowych (238, 249 i 252).

tramwaj1

 

Tramwaje:

Linia nr 5: tramwaje kursować będą trasą zmienioną: STOMIL -…- Most Teatralny – Wielkopolska – PIĄTKOWSKA
Linia nr 8: tramwaje kursować będą trasą zmienioną: GÓRCZYN – Głogowska -Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Fredry -… – MIŁOSTOWO Powrót po tej samej trasie.
Linia nr 11: tramwaje kursować będą trasą zmienioną: STAROŁĘKA – Starołęcka – Hetmańska – Głogowska – Dworzec Zachodni – PST – SOBIESKIEGO Powrót po tej samej trasie.
Linia nr 12: tramwaje kursować będą trasą zmienioną: OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi -… – STAROŁĘKA
Linia nr 14: tramwaje kursować będą po stałej trasie przedłużeniem PST do „Dworca Zachodniego”
W dniach 23-24 maja nie będzie obowiązywało zamknięcie trasy PST związane z rozbiórką mostu Uniwersyteckiego. W piątek (23 maja) przez cały dzień tramwaje linii nr 12 i 14 kursować będą stałymi trasami przedłużeniem trasy PST do przystanku „Dworzec Zachodni”, a w sobotę (24 maja) i w niedzielę (25 maja) zgodnie powyższym komunikatem.

Autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 w noce z piątku na sobotę (23-24 maja) i z soboty na niedzielę (24-25 maja) nie będą wjeżdżały na przystanki tramwajowe „Dworzec Zachodni”, lecz zatrzymywać się będą na przystankach tymczasowych.

W kierunku Górczyna przystanek tymczasowy znajdował się będzie na ul. Głogowskiej – na miejscach postojowych przy budynku dawnej restauracji Mc Donald’s, natomiast w kierunku ronda Kaponiera przystanek tymczasowy znajdował się będzie na ul. Głogowskiej – na wysokości dawnego dojścia dla pieszych do przystanku tramwajowego (na wysokości zakończenia wysepki tramwajowej).

Wyłączone z użytkowania będą przystanki „Dworzec Zachodni” na ul. Głogowskiej, natomiast na przystankach „Park Wilsona” i „Rynek Łazarski” zatrzymywać się będą tramwaje linii nr 11 i 14 oraz autobusy nocne. Pasażerów korzystających z przystanku „Dworzec Zachodni” prosimy o korzystanie z przystanku „Dworzec Zachodni” na trasie PST przy dworcu kolejowym (tramwaje linii nr 11 i 14) lub z pobliskiego przystanku „Most Dworcowy” (tramwaje linii nr 6, 10, 12 i 18).

Dodaj komentarz