Warta uległa Zawiszy


Warta Poznań przegrała swój ostatni mecz przed własną publicznością z Zawiszą

 

Początkowy kwadrans meczu nie przyniósł żadnych klarownych sytuacji do zdobycia gola dla obydwu zespołów. W 18 minucie spotkania pierwszy celny strzał oddała Warta – jego autorem był Reiss, jednak Witan nie miał problemów z wyłapaniem tego uderzenia.

Warta Poznań

Zawisza posiadał optyczną przewagę, z której jednak nic nie wynikało. W 30 minucie niesamowitą, instynktowną interwencją po strzale Masłowskiego z dystansu popisał się Słowik, ratując gospodarzy od utraty gola.

W 32 minucie kapitalną sytuację do zdobycia gola dla Warty miał Foszmańczyk, po pięknym zgraniu piłki przez Reissa. „Fosa” w sytuacji sam na sam uderzył jednak wprost w bramkarza, a piłkę z linii bramkowej wybił jeszcze jeden z obrońców Zawiszy. Zieloni ruszyli do zmasowanej ofensywy! Chwilę później Mysiak uderzył piłkę głową – ta trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Witana, a uderzenie Giela zmierzające w światło bramki ciałem zasłonił jeden z piłkarzy gości.

Pięć minut później odgryzła się Zawisza. Potężną bombę Błąda sparował w kapitalnym stylu Słowik.

Od początku drugiej odsłony na placu gry w miejsce Bereszyńskiego pojawił się Tomasz Magdziarz, dla którego był to pierwszy mecz od czasu, gdy w meczu z Olimpią Elbląg, kiedy to kapitan Warty opuścił plac gry ze złamanym nosem.

W 62 minucie spotkania pięknie przedarł się Foszmańczyk, wpadł w pole karne, oddał piłkę Grzeszczykowi, jednak w ostatniej chwili mocne uderzenie pomocnika zostało zablokowane.

Od 70 minuty do ataku ruszyli goście i w  85 minucie spotkania objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Leśniewski.

Do ostatniego gwizdka meczu wynik nie uległ już zmianie.


Warta – Zawisza 0:1 (0:0)

Bramka: Rafał Leśniewski (86)
Żółta kartka: Kosznik.

Warta: Jakub Słowik – Maciej Wichtowski, Maciej Mysiak, Adrian Bartkowiak, Rafał Kosznik – Tomasz Foszmańczyk, Alain Ngamayama, Łukasz Grzeszczyk, Piotr Reiss (78. Artur Marciniak), Bartosz Bereszyński (46. Tomasz Magdziarz) – Piotr Giel (67. Michał Jakóbowski).

Zawisza: Andrzej Witan – Cezary Stefańczyk, Marcin Drzymont, Błażej Jankowski, Paweł Oleksy – Jakub Wójcicki (60. Vladimír Kukoľ), Paweł Strąk, Paweł Zawistowski, Michał Masłowski (70. Martins Ekwueme), Adrian Błąd (88. Mateusz Mąka) – Rafał Leśniewski.


Dodaj komentarz