Warta Poznań zwycięstwem nad Cracovią zakończyła najlepszy sezon w historii powojennej


W 1949 r. Warta Poznań w najwyższej klasie rozgrywkowej zakończyła sezon na 7. pozycji. Choć rok wcześniej była mistrzem Polski, to jednak wtedy ligi nie rozgrywano. Zwycięstwem nad Cracovią Kraków (1:0) zieloni zatem zakończyli najlepszy sezon w historii powojennej! Sezon 2020/21 beniaminek z Poznania kończy na historycznym 5. miejscu!

Ostatnia kolejka ekstraklasy w znacznym stopniu różniła się od poprzednich. Wszystkie spotkania rozpoczęły się o tym samym czasie, ale co najważniejsze – po półrocznym przestoju na trybuny powrócili stęsknieni kibice. Na razie mogą zająć 25% miejsc, ale to wystarczyło, by móc poczuć namiastkę normalności.

Piłkarze Warty Poznań do stolicy Małopolski na mecz z Cracovią pojechali z przeświadczeniem, że „niemożliwe nie istnieje”. Szansę zielonych na zagwarantowanie sobie 4. pozycji premiowanej występem w eliminacjach do Ligi Konferencji UEFA były iluzoryczne, mimo to ich cel był jeden – walka do samego końca! Przed meczem ścisk w tabeli w górnej ósemce był bowiem na tyle duży, że zajmująca 8. miejsce Warta mogła wywindować o 4 lokaty wyżej. Przeskoczyła jednak o 3, ale tyle wystarczyło, by zwieńczyć najlepsze rozgrywki poznaniaków w historii powojennej!

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz