Warta Poznań rozgromiła Lechię Gdańsk (Galeria)

W sobotnim meczu sparingowym piłkarze poznańskiej Warty wygrali z Lechią Gdańsk 4:0 (2:0). W zespole Zielonych  zadebiutował bośniacki bramkarz Semir Bukvic, który jest testowany w drużynie z Dolnej Wildy.  Więcej o zawodniku, który ma za sobą występ w reprezentacji Bośni i Hercegowinie przeciwko… Polsce czytaj tutaj (kliknij).

Zieloni od początku spotkania kontrolowali przebieg gry i byli stroną przeważającą. Efekt przyszedł w 23. minucie, gdy Michał Ciarkowski dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki skierował Grzegorz Rasiak. Tuż przed przerwą fenomenalnym wolejem w samo okienko bramki rywala popisał się Przemysław Kocot. Na pochwałę za pierwsze 45 minut z pewnością zasłużyła cała drużyna, choć znacznie bardziej aktywna była lewa flanka, gdzie Paweł Piceluk próbował raz za razem rozrywać szyki obronne Lechii.

Druga połowa przebiegała w nieco spokojniejszym tempie, ale i tym razem to Warta prezentowała lepszy futbol. W 75. minucie Karol Gregorek wyszedł sam na sam z Sebastianem Małkowskim, jednak zdecydował się na altruistyczne podanie, które pewnym strzałem do siatki zwieńczył Michał Goliński. Niedługo później Gregorek już sam wpisał się na listę strzelców, gdy z bliskiej odległości dobijał piłkę odbitą od poprzeczki.

Na kilka słów pochwały zasłużył z pewnością testowany bramkarz Semir Bukvić. Bośniak kilkukrotnie odważnymi interwencjami zażegnał niebezpieczeństwo i do momentu zejścia z boiska pozostał niepokonany. Bardzo prawdopodobne, że wiosną to właśnie on będzie rywalizował o miejsce w składzie z Pawłem Beserem.

Obejrzyj bramki z meczu

Lechia Gdańsk – Warta Poznań 0:4 (0:2)
Bramki: Grzegorz Rasiak 23′, Przemysław Kocot 45′, Michał Goliński 75′, Karol Gregorek 84′.
Lechia: Sebastian Małkowski – Deleu (16. Krzysztof Iwanowski), Bernard Powszuk, Przemysław Kamiński, Damian Garbacik – Łukasz Kacprzycki (69. Daniel Górski), Przemysław Czerwiński, Marcin Pietrowski (62. Filip Bobowski), Paweł Buzała (46. Piotr Grzelczak), Kacper Łazaj (67. Adam Gołuński) – Adam Duda (56. Rafał Gorczyca).

Warta (I połowa): Semir Bukvic – Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Patryk Oleksa, Dominik Chromiński, Adrian Bartkowiak, Mateusz Pogonowski, Michał Ciarkowski, Paweł Piceluk, Grzegorz Rasiak.

Warta  (II połowa): Semir Bukvic (80. Paweł Beser) – Dawid Czerniejewicz (78. Filip Brzozowski), Dariusz Wróblewski,Łukasz Jasiński, Dawid Jasiński, Michał Grzesiek, Maciej Scherfchen, Michał Goliński, Artur Marciniak, Karol Gregorek, Błażej Nowak, Łukasz Spławski.