Warta Poznań pozyskała byłego piłkarza Lecha


– Wierzę w to, że po moich dośrodkowaniach koledzy będą mieli dużo sytuacji do zdobycia bramki – mówi Wołodymyr Kostewycz, 30-letni ukraiński obrońca lub pomocnik, który podpisał z Wartą Poznań kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Trafił do klubu jako wolny zawodnik po tym, jak w lutym rozstał się z Dynamem Kijów.

Wołodymyr Kostewycz

Urodzony w październiku 1992 roku piłkarz jest wychowankiem klubu UFK Lwów, a już jako zawodnik Karpat Lwów, w latach 2013-14 wystąpił siedem razy w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Na początku 2017 roku, po rozegraniu 85 spotkań w ukraińskiej ekstraklasie (4 gole i 4 asysty w rozgrywkach Premier Lihi), został kupiony przez Lecha Poznań. Spędził w nim ponad 3,5 roku i ma na koncie okrągłe 100 meczów w Ekstraklasie, a łącznie 119 oficjalnych gier w barwach Lecha. Zdobył w tym czasie 2 bramki i zanotował 12 asyst.

W październiku 2020 roku Wołodymyr Kostewycz wrócił do ojczyzny. Został piłkarzem Dynama Kijów, ale nie zdołał zadebiutować w tym klubie. W międzyczasie był wypożyczony do Ruchu Lwów. Jesienią 2022 roku gościnnie brał udział w treningach drużyny trenera Dawida Szulczka i zagrał w kilku meczach sparingowych. Dopiero teraz mógł jednak zostać graczem zielonych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz