W weekend Poznańskie Targi Piwne


 16 i 17 listopada  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się pierwsza w Polsce impreza targowa dedykowana branży piwowarskiej. Organizatorem wydarzenia jest poznański multitap – Setka Pub.

Na targach wystawiać się będą m. in. browary rzemieślnicze, regionalne, hurtownie, puby i specjalistyczne sklepy piwne. Organizatorzy mają bowiem nadzieję, że na targach ukażą Polakom szersze spektrum piwnego świata.

Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. W trakcie targów odbędzie się 5. Poznański Konkurs Piw Domowych organizowany przez Wojciecha i Jana Szałów oraz Setka Pub według wytycznych Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

W sobotę kolekcjonerzy piwnych kapsli i etykiet będą mogli podzielić się swoimi zbiorami podczas kolejnej edycji Poznańskiej Giełdy Birofilistycznej, organizowanej przez Macieja Łukaszczyka (poznański sklep Piwa Świata), która co roku przyciąga dziesiątki pasjonatów z Polski i z zagranicy.

Nie zabraknie również spotkań z piwnymi blogerami, znawcami piwa, uznanymi piwowarami i ekspertami. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się m.in. jak uwarzyć piwo w domu lub jak założyć własny minibrowar. Odbędą się rozmowy ze specjalistami na temat sztuki serwowania piwa i kultury piwnej w innych krajach.

„Targi zapowiadają się naprawdę ciekawie. Udział zgłosiły najważniejsze w Polsce piwne inicjatywy. Będzie można spróbować piw z prawie wszystkich polskich browarów rzemieślniczych. Nie zabraknie też przedstawicieli browarów regionalnych” – mówi Grzegorz Stachurski z Setka Pub, organizator Targów.

Targi odbędą się 16 – 17 listopada br. na terenie MTP, w pawilonie nr 3 (niedaleko dworca PKP). Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: http://targipiwne.pl/

źródło: Informacje Zlecone PAP.

 O targach piwnych czytaj także tutaj.

Dodaj komentarz