W piątek startuje rekordowe Betlejem Poznańskie


Jarmark wraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie
Już od 18 listopada do 22 grudnia plac Powszechnej Wystawy Krajowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich zamieni się w magiczne miasteczko wypełnione atmosferą zbliżających się świąt. Na weekend otwarcia organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla całych rodzin.
W sobotnie południe znana i lubiana Bajanka zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać im piękną bajkę. O 15:00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach konkursu: „Muzyka na jarmarku” – na świątecznej scenie wystąpi zespół Emce One, rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O 17:00 teren jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która zagra na swoich hawajskich gitarach, robiąc dużo pozytywnego hałasu!
W niedzielę o 13:00 najmłodszych na scenie do wspólnych pląsów i śpiewów zaprosi Wujek Ogórek w ramach swoich cyklicznych coniedzielnych koncertów na jarmarku. O 17:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia z udziałem przedstawicieli miejskich władz. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste otwarcie Jarmarku, a chwilę później na scenie wystąpi gwiazda. Szykują się dwa dni pełne emocji.
Jarmark świąteczny na targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Wśród stałych atrakcji znajdą się: domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, lodowisko, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, młyńskie koło, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami. Do tego bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu Jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat – specjalnie dla nich przygotowano wiele świątecznych atrakcji.
Szczegółowy program weekendu otwarcia oraz atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl. Wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz