W piątek startuje rekordowe Betlejem Poznańskie


Dwa młyńskie koła, lodowisko, stoiska ze smakołykami z całego świata i liczne wydarzenia kulturalne – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Betlejem Poznańskiego. W tym roku jarmarki odbędą się w dwóch lokalizacjach – na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pierwsze wydarzenia rozpoczną się już 17 listopada.

Betlejem Poznańskie

Betlejem Poznańskie od lat przyciąga tłumy poznaniaków i turystów. Tym razem wydarzenie potrwa ponad 50 dni. Dzięki temu tradycyjny poznański bożonarodzeniowy jarmark będzie najdłuższym w historii Poznania i jednym z najdłuższych w kraju.
Święta w centrum miasta
Jako pierwszy swoje bramy otworzy jarmark na pl. Wolności. Inaugurację wydarzenia, które odbędzie się już w piątek, 17 listopada o godz. 19:00, uświetni mappig na Arkadii. Betlejem Poznańskie w centrum miasta potrwa do 7 stycznia. W tym roku, po 4 latach przerwy, powraca w to miejsce młyńskie koło, oferując wyjątkowy widok na miasto. Co więcej, na jarmarku znajdą się też karuzele: z reniferami, wenecka i Świąteczny Pociąg.
Amatorów wesołych miasteczek z pewnością ucieszą gry zręcznościowe, łowienie kaczuszek i jarmarkowa strzelnica. Nowością w tym roku jest klimatyczna fotobudka 360 stopni. To miejsce, gdzie można zatrzymać się na chwilę i stworzyć wyjątkowe wspomnienia.
Ponadto na gości czekać będzie ponad 60 wystawców z całego świata – m.in. z Włoch, Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemiec, Polski, którzy zaprezentują swoje wyroby. Różnorodność oferty pozwoli znaleźć unikalne rękodzieła, wyjątkowe ozdoby czy praktyczne przedmioty codziennego użytku, które mogą stać się niezapomnianymi prezentami pod choinkę. Wśród niespodzianek czeka także sklep z upominkami, w którym motywy z magicznego świata Harry’ego Pottera przenikają do naszego.
Jak co roku nie zabraknie też stoisk z jedzeniem. Po raz pierwszy na jarmark zawitają wyjątkowe przysmaki zza oceanu – amerykańskie corndogi. Organizatorzy zadbali także o obecność tradycyjnych smakołyków, cieszących się wciąż niesłabnącą popularnością. Owocowe fondue, aromatyczny bigos czy jadalne kasztany to klasyka, która zachwyci każdego.
Dla gości odwiedzających plac Wolności przygotowano bogaty program kulturalny. To ponad 30 dni wydarzeń, które obejmują nie tylko koncerty i barwne przedstawienia, ale także dni tematyczne. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek czy zainteresowania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz