Volkswagen Golf 5, 6 i 7 – którego warto kupić?


Volkswagen Golf to jeden z częściej rozważanych samochodów. Nic w tym dziwnego, kolejne modele tej marki – 5, 6 i 7 – ciągle zaskakiwały jakością swojego wykonania. Co warto o nich wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

Volkswagen Golf 5

Jeżeli chodzi o najstarszy spośród wymienionych modeli, czyli o VW Golf 5, był produkowany od 2003 roku a następcy, czyli Golfa 6, doczekał się po pięciu latach. Nawet teraz, siedemnaście lat po debiucie, Golf 5 potrafi pozytywnie zaskakiwać.

Poziom komfort, jakim charakteryzowała się „piątka”, był całkiem spory, nieraz porównywany z samochodami kojarzonymi z nieco wyższym segmentem. Warto również zauważyć, iż gdy porównuje się go do wcześniejszej wersji Golfa, widać spory postęp – w Golfie 5 sztywność karoserii była o około jedną trzecią wyższa, co zdecydowanie jest warte podkreślenia.

Wspomnijmy także o wielowahaczowej osi tylnej czy siedmiobiegowej przekładni. Ale to nie wszystko, co cechuje ten model Volkswagena. Pojazd ten został wyposażony w panoramicznie przesuwany dach, co niewątpliwie pozwala poczuć się w środku przyjemniej.

Co ciekawe, VW Golf 5 można było wyposażyć w poduszki powietrzne chroniące nie tylko kierowcę i pasażera siedzącego z przodu, lecz również osoby na tylnych siedzeniach.

Volkswagen Golf 6

Gdy w roku 2008 pojawił się Golf 6, szybko zwrócono uwagę na jego bezpieczeństwo. Recenzenci wskazali na to, że Euro NCAP dobrze oceniło ten pojazd w testach zderzeniowych, co świadczy o dbałości projektantów. Co ciekawe, poduszki powietrzne wbudowane w VW Golfa 6 uwzględniały także ochronę kolan kierowcy.

Warto zwrócić uwagę i na to, że Golf 6 posiada wsparcie dla ruszania samochodem pod górę, co bez wątpienia ucieszy część kierowców. Na tym jednak nie koniec udogodnień, bo tych było więcej – związanych między innymi z oświetleniem oraz z wentylacją wnętrza samochodu.

Volkswagen Golf 7

Cztery lata po debiucie „szóstki” pojawiła się kolejna wersja Volkswagena – Golf 7. Po wejściu na rynek we wrześniu 2012, od razu zwrócił uwagę konstrukcją lżejszą, niż w przypadku swojego poprzednika. To istotna innowacja, ponieważ siłą rzeczy przełożyła się na zużycie paliwa w pojeździe.

Oczywiście projektanci nowej generacji Volkswagena działali również i na innych polach. VW Golf 7 zdecydowanie wyróżnia się kolejnymi systemami poprawiającymi bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, jak chociażby systemy automatycznego hamowania w określonych sytuacjach.

Gdzie kupić Volkswagena Golfa?

Podobnie, jak i w przypadku innych samochodów używanych, najlepiej rozglądać się w dużych serwisach agregujących ogłoszenia motoryzacyjne, w tym również te wielobranżowe z odpowiednio rozbudowanym działem moto (tak jak ma to miejsce w przypadku chociażby Allegro). To właśnie w nich można najłatwiej porównać propozycje różnych sprzedawców. Dzięki temu w jednym miejscu porówna się nie tylko ceny, ale też stan oferowany w danej kwocie, czy wyposażenie proponowane przez konkretnego sprzedawcę. To bez wątpienia wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, ze daje większe pole do negocjowania ceny.

Dodaj komentarz