VIII Nocny Bieg Świętojański w Sielinku


VIII Nocny Bieg Świętojański – biegi dziecięce i główny na 10 km – organizuje na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku Opalenicki Klub Biegacza. Początek 25 czerwca o godz. 18. Partnerem medialnym wydarzenia jest „Nasz Głos Poznański”.

Noc świętojańska… pierwsze skojarzenie? Wianki rzucane na rzece…zabawa, radość do białego rana. Starterem zabawy jest zachód słońca. Opalenicki Klub Biegacza wchodząc naprzeciw tradycji chce również świętować  tą  najkrótszą noc w roku, ale w innym charakterze. Skorzysta z zachodu słońca jako startera i o godz. 21 w sobotni wieczór, 25 czerwca, biegacze popędzą, by przemierzać leśnymi ścieżkami 10-kilometrowy  dystans przy blasku księżyca i z gwiazdami nad głowami. Po biegu przyjdzie czas na wspólną biesiadę przy ognisku. Nie grill, ale ognisko i klimatyczny nastrój, który oferuje klub wraz z kiełbaskami i domowymi wypiekami klubowiczów, a każdy kto chce współuczestniczyć może wziąć udział w biegu i uiścić opłatę wpisową 35 zł oraz zabrać koszyk piknikowy z ulubionymi przekąskami.

Organizatorzy chcą również chcemy pomóc w zbiórce funduszy na operacje dla Lilki, której serduszko wymaga pomocy. Dajmy jej szanse, aby podczas kolejnych edycji biegu mogła wystartować z nami na początek w biegach dziecięcych, a może w przyszłości w kategoriach dla dorosłych. Wspólnie dołóżmy cegiełkę i pomóżmy tej małej królewnie.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w biegu, wystarczy zapisać się na stornie  www.okb-opalenica.pl

Tego samego dnia na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku odbędą się biegi dziecięce. Dystanse dostosowane do grup wiekowych:

– roczniki 2014, 2015, 2016 i młodsi – 200 m (dziewczynki i chłopcy osobno, możliwość biegu w towarzystwie opiekuna),

– roczniki 2012, 2013 – 400 m (dziewczynki i chłopcy osobno),

– roczniki 2010, 2011 – 600 m (dziewczynki i chłopcy osobno),

– roczniki 2008, 2009 – 1000 m (dziewczynki i chłopcy osobno),

– roczniki 2006, 2007, 1300 m.

Dla wszystkich uczestników po zakończeniu biegu pamiątkowe medale oraz miła niespodzianka. Rejestracja do biegu na: www.okb-opalenica.pl. Tam również dostępny jest regulamin ze szczegółowymi informacjami.

 

Dodaj komentarz