Trwają VI Targi Aktywni 50+


Już po raz szósty seniorzy i seniorki z Poznania i Wielkopolski mogą wziąć udział w targach Aktywni 50+, które w tym roku od 27 do 28 marca odbywają się pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu”. Nie zabraknie wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Poniżej zdjęcia z pierwszego dnia wydarzenia.

Targi Aktywni 50+ 01

Organizatorami imprezy są Samorząd Województwa, Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie. Współorganizatorami wydarzenia jest Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Partnerem odpowiedzialnym za przygotowanie programu kulturalnego tegorocznej edycji został Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Targi Aktywni 50+ „Rozsmakuj się w zdrowiu!” to wydarzenie, podczas którego osoby dojrzałe i starsze mogą zapoznać się zarówno z ofertą usług komercyjnych (sanatoriów, wczasów, sprzętów medycznych i innych), jak i z propozycjami nieodpłatnego spędzania wolnego czasu.

Dla firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych to również doskonała możliwość wymiany doświadczeń, wzajemnych inspiracji i szansa na nawiązanie ciekawej współpracy. A wszystko to z myślą o podniesieniu jakości życia seniorów w wielu jego obszarach.

Podczas dwóch dni targowych, zwiedzający będą mogli swobodnie przechadzać się pomiędzy licznymi stoiskami, poznając bliżej organizatorów imprez kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, zyskując tym samym możliwość poddawania nowych pomysłów, czy przekazując swoje cenne uwagi. Na stoiskach wystawców otrzymać będzie można również wyczerpujące informacje dotyczące najbliższych wydarzeń i planów na przyszłość.

Interesujący dla wielu osób może również okazać się udział w różnego typu warsztatach, pokazach i spotkaniach, które co roku towarzyszą imprezie. W tegorocznym programie towarzyszącym wystawie bardzo mocno obecnym tematem będzie bezpieczeństwo seniorów
i seniorek. Zadbają o to m.in. Wielkopolska Komenda Policji, Fundacja Cocodi, Sanepid i Inspekcja Pracy, które przygotują spotkania dotyczące bezpiecznych zakupów i bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. O tym jak uniknąć pułapki zadłużenia opowiedzą specjaliści związani z Programem Wsparcia Zadłużonych.

Tegoroczna impreza nawiązuje również do kampanii prowadzonej na zlecenie Komisji Europejskiej równolegle w Poznaniu i sześciu innych miastach Europy – We Love Eating. Rozsmakuj się w zdrowiu! Kampania ma na celu budowanie pozytywnych skojarzeń ze zdrowiem (zdrowym odżywianiem się i aktywnością fizyczną) wykorzystując w tym celu barwne i ciekawe materiały informacyjne i gry, jak i sześć pozytywnych haseł: „Radość gotowania”, „Radość spożywania kolorowych warzyw i owoców”, „Radość wspólnego spożywania posiłków”, „Radość picia wody”, „Radość zdrowego kupowania”, „Radość z aktywności fizycznej”.

Przede wszystkim organizatorzy zachęcać będą do rozsmakowania się w różnego typu aktywności fizycznej, od gimnastyki i nordic walkingu, przez salsę i wielobarwne tańce, po jogę śmiechu. Nie zabraknie również spotkań z dietetykami, którzy zachęcać będą do korzystania z dobrodziejstw różnorodnych smaków i kolorów i stosowania ich w codziennej diecie.

Targi Aktywni 50+ odwiedza co roku kilka tysięcy osób. Mamy nadzieję zobaczyć się z Państwem ponownie w tak licznym gronie!

O kulturalnych wydarzeniach przygotowanych na te targi czytaj tutaj

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15
Godziny otwarcia dla zwiedzających 27.03 i 28.03: 10.00-17.00
Bilety: 10 zł (jednodniowy), 14 zł (dwudniowy).

źródło poznan.pl

Zdjęcia Dariusz Skorupiński

Dodaj komentarz