Uwaga! Poznań w remoncie


W mieście trwają remonty i przebudowy ulic. Jedne się kończą, ale niestety coraz więcej się rozpoczna. Kierowcy powinni bardzo uważać na nowe oznakowanie, które pojawiło się na ulicach.

Roosevelta otwarta
Od soboty ruszyły tramwaje ulicą Roosevelta. Wrócił na swoje trasy 9, 11 i 3. To jednak jedna pocieszająca wiadomość dla kierowców i pasażerów.

Jak wyglądał ruch w czasie remontu można zobaczyć tutaj

 

Autobusem na Głogowskiej
Zamknięto bowiem do 2 września ulicę Głogowską. Rozpoczęły się tam prace w związku z przedłużeniem Pestki do Dworca Zachodniego. Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej autobusowej.

O utrudnieniach, mapka komunikacji i zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów oraz galerię z pracy zobacz tutaj oraz tutaj

 

Przebudowa Babimojskiej
Trwa I etap przebudowy ulicy Babimojskiej. Na odcinku ok. 70 metrów są utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do końca września. Czytaj więcej

 

Objazdy na Grunwaldzkiej
W sobotę w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Grunwaldzkiej, zmieniona została organizacja ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicami Cmentarną / Wieruszowską do skrzyżowania z ulicą Malwową. Ruch pojazdów na tym odcinku odbywać się będzie w obu kierunkach jezdnią północną (po stronie cmentarza).

 

W związku z powyższym zmieniona zostanie trasa autobusów linii „za tramwaj” T2. Autobusy kończyć będą swój bieg na pętli tramwajowo-autobusowej Junikowo bez wjazdu w ulicę Żmigrodzką.
Linia T2
OS.KOPERNIKA – Promienista – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Przystanki:
– przystanek końcowy zlokalizowany zostanie przed wjazdem na pętlę – a przystanek początkowy po wyjeździe z pętli – na ulicy Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ulicą Żmigrodzką.
– oba przystanki „Wieruszowska n/ż” zlokalizowane zostaną za skrzyżowaniem z ulicami Cmentarną / Wieruszowską (obecnie są przed)
– wyłączone z użytkowania zostaną 3 przystanki zlokalizowane na ulicy Żmigrodzkiej

Uwaga kierowcy ruch pojazdów na ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Cmentarną / Wieruszowską do skrzyżowania z ulicą Malwową odbywa się w obu kierunkach jezdnią północną (po stronie cmentarza). Zamknięty został wyjazd z ulicy Ząbkowickiej na ulicę Grunwaldzką.

 

Obok Urzędu Marszałkowskiego jedziesz inaczej
Jeszcze w niedzielę kierowcy powinni uważać na Al. Niepodległości. Tam trwają prace przy Urzędzie Marszałkowskim. W związku nastąpiła zmiana organizacji ruchu na odcinku od ul. Cichej do ul. Św. Barbary.
Zamknięta została część al. Niepodległości (w kierunku ul. Kutrzeby), a ruch pojazdów odbywa się drugą jej stroną (dwukierunkowo). Wjazd na ten odcinek jezdni znajduje się na wysokości ul. Cichej. Powrót następuje łącznikiem na wysokości parkingu hotelu Polonez.
Dla linii 68,71 i 235 przystanek tymczasowy „Polonez” (w kierunku ul. Kutrzeby) został zlokalizowany na wysokości parkingu podziemnego.

 

Zamknięty przejazd na Góreckiej
Do poniedziałku, 30 lipca do około godz. 5.00 zamknięty jest przejazd kolejowy na ul. Góreckiej. Zmianie uległa trasa autobusu linii 79.

79d
Linia 79
KACZA – … Arciszewskiego – Hetmańska – Głogowska – wiadukt Górczyński – Rakoniewicka – Czechosłowacka – Górecka – Jesionowa – … – DĘBIEC
Zmienionymi trasami jadą autobusy:
79 od kursu 17.52 z Kaczej
79 od kursu 18.02 z Dębca
Na odcinku od skrzyżowania ulic Głogowska / Hetmańska do przystanku Drużynowa na ulicy Góreckiej uruchomiona została linia dodatkowa „D”, która jeździ do niedzieli, godz. 23.00.
Linia D
GŁOGOWSKA / HETMAŃSKA – Hetmańska – Dmowskiego – Krauthofera – Górecka (nawrót na skrzyżowaniu z ulicą Drużynową) – Górecka – Krauthofera – Palacza – Kasprzaka – GŁOGOWSKA
Autobus linii D po wykonaniu kursu oczekuje na ul. Kasprzaka przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską, aż do przyjazdu autobusu linii 79 jadącego z Kaczej. Po przyjeździe autobusu 79 autobus linii D jedzie kurs zabierając pasażerów z przystanku Głogowska/Hetmańska w kierunku ul. Góreckiej

 

Uwaga na Roosvelta przy Słowackiego

Od soboty, 28 lipca, do piątku, 3 sierpnia kierowcy powinni zachować ostrożnośc przejeżdżając w rejonie skrzyżowania ulic Słowackiego i Roosevelta. Są to prace przygotowawcze przed rozpoczęciem II etapu przebudowy Kaponiery. Firma Aquanet wymienia tam magistralę wodociągową. W związku z robotami wodno –kanalizacyjnymi nie ma możliwości wjazdu z ulicy Roosevelta w ulicę Słowackiego i wyjazdu z ulicy Słowackiego w ulicę Roosevelta. Dojazd do LUX MED i Hotelu Mercure zapewniony jest od ulicy Słowackiego. Zalecany jest objazd ulicami Roosevelta, Zwierzyniecką, Mickiewicza do ulicy Słowackiego.

 

Położą nową nawierzchnię na skrzyżowaniu Promienista Ściegiennego
Od poniedziałku, 30 lipca, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulic Promienistej i Ściegiennego. Zniszczona zostanie sfrezowana, a następnie ułożona nowa warstwy asfaltobetonu. Termin zakończenia remontu został wyznaczony na 6 sierpnia.
Prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu drogowego. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami, które będą polegać na zwężeniach jezdni czy czasowym wstrzymaniu ruchu w okresie dostarczanie materiałów budowlanych.
Układanie nowej nawierzchni zostało zaplanowane na noc z piątku na sobotę, tj. z 3 na 4 sierpnia. Z uwagi na jakość prac układanie warstwy ścieralnej będzie prowadzone na całym obszarze skrzyżowania. W tym czasie skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu kołowego.

 

Zakładanie świateł na Rycerskiej i Ostroroga
Trwają prace na ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Ostroroga do Rycerskiej. Są tam poważne utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września.

Galeria zdjęć z prowadzonych w tym miejscu prac tutaj

 

Zebrał: Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

Fot. J. Podolski

 

Dodaj komentarz