Utrudnienia na ulicach Poznania. Sprawdź!


W piątek rozpoczynają się prace drogowe na ulicy ks. Józefa. Na odcinku od alei Niepodległości do ulicy Północnej Zakład Robót Drogowych wymieniać będzie nawierzchnię jezdni. Prace drogowe będą prowadzone bez wstrzymania ruchu. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami i wyłączeniami fragmentów jezdni. Zakończenie prac ma nastąpić według planu 12 października.

Natomiast w sobotę naprawiona zostanie zniszczona studnia oraz wyremontowane miejsca postojowe na ulicy Królowej Jadwigi na wysokości ulicy Łąkowej. W miejscu prac jezdnia zostanie zwężona.

Od czwartku do soboty przystanek autobusowy „Szymanowskiego” na ulicy Szymanowskiego w stronę ulicy Umultowskiej zostanie cofnięty o około 50 metrów w stronę ulicy Stróżyńskiego. Jest to spowodowane remontem nawierzchni jezdni.

Na ulicy Szamarzewskiego na odcinku od Polnej do Wawrzyniaka rozpoczął się remont chodnika. Jest on finansowany przez radę Osiedla Jeżyce, która przeznaczyła na ten cel 200 tysięcy złotych. Dodatkowo przekazano także 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji na dalsze odcinki ulicy i taką samą kwotę na ławki, kosze i nasadzenia zieleni. Remont dalszej części w okolicach kościoła może odbywać się po uregulowaniu spraw własnościowych.  W roku przyszłym zaplanowano w budżecie 150 tysięcy złotych na kontynuację robót na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Kraszewskiego.

Dodaj komentarz