Usuwanie zmarszczek pod oczami, czyli najlepsze metody na kurze łapki


Gdy mięsień okrężny oka pracuje, skóra w okolicy kącików oczu ulega załamaniu. Dzieje się tak w momencie śmiechu, płaczu lub wyrażania emocji poprzez wyraziste miny. Z czasem cienka, delikatna skóra traci elastyczność. Wyraźnie widać to przy zewnętrznych kącikach oczu, gdzie powstają tzw. kurze łapki. Im większy stopień zaawansowania zmian, tym bardziej widoczne zmarszczki. Jeśli nie uda się przed nimi uchronić, można pomyśleć o ich… usunięciu. Jakie zabiegi medycyny estetycznej będą odpowiednie? Wyjaśniamy.

Kremy przeciwzmarszczkowe i profilaktyka mogą nie wystarczyć

O tym, czy u danej osoby pojawią się kurze łapki, w dużej mierze decydują m.in. budowa twarzy, geny oraz karnacja. Nie bez znaczenia pozostają także inne czynniki, na które mamy wpływ: niepalenie tytoniu, noszenie dobrych okularów przeciwsłonecznych, pielęgnacja skóry odpowiednimi kremami, dokładny i delikatny demakijaż, a także nawadnianie organizmu. Troska o wygląd skóry pod oczami może okazać się niewystarczająca – czasem wystąpieniu kurzych łapek nie da się zapobiec. Wówczas należy podjąć działania, które pozwolą zlikwidować zmarszczki mimiczne i przywrócić skórze wokół oczu młodzieńczy wygląd.

Kiedy zauważysz u siebie pierwsze oznaki starzenia, zamiast kupować drogie kremy i na własną rękę prowadzić kurację przeciwzmarszczkową, udaj się na konsultację do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Rozmowa ze specjalistą pomoże Ci zrozumieć, jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie oraz co możesz zrobić, by je powstrzymać. Takie konsultacje są udzielane w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik. Jeżeli interesuje Cię skuteczne usuwanie zmarszczek pod oczami, wizyta w gabinecie kosmetologa będzie najlepszym, co możesz dla siebie zrobić.

Zmarszczki występujące wokół oczu da się usunąć botoksem

Jedną z najczęściej stosowanych metod usuwania kurzych łapek jest ograniczenie aktywności mięśnia okrężnego oka przy pomocy botoksu. Toksyna botulinowa pozwala widocznie wygładzić zmarszczki. Ważne, aby zabieg był przeprowadzany przez lekarzy medycyny estetycznej – wyłącznie wykwalifikowane osoby mogą wstrzykiwać preparat, wcześniej dobierając dawkę do indywidualnych potrzeb pacjenta. Usuwanie zmarszczek pod oczami botoksem pozwala cieszyć się gładką skórą przez ok. 6 miesięcy. Przez cały ten czas mięśnie zachowują ruchomość, a mimika twarzy jest sprawna. Możliwości medycyny estetycznej są dziś na tyle rozwinięte, że oprócz botoksu, kurzym łapkom mogą zaradzić też inne substancje, np. kwas hialuronowy. W niektórych przypadkach specjalista może zaproponować również zabieg mezoterapii igłowej, który widocznie nawilży okolice oczu. Dobór metody jest kwestią indywidualną i wymaga konsultacji lekarskiej. Zgłoś się do Instytutu Dermedik, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu medycyny estetycznej.

 

Dodaj komentarz