Urząd Gminy Komorniki – otwarcie w gronie przyjaciół


W gronie wyjątkowych gości, partnerów i pracowników otwarto zmodernizowaną siedzibę urzędu gminy Komorniki.

Mimo, że rozbudowa obiektu trwająca od połowy 2010 r. zakończyła się w grudniu 2011 r., to na wyremontowanie istniejącej części oraz komisariatu policji, który mieści się w budynku urzędu, trzeba było poczekać jeszcze rok. Urzędnicy pracują w dobudowanym skrzydle od stycznia 2012 r., a od września tego roku także w wyremontowanej istniejącej części, po opuszczeniu jej przez policję. Funkcjonariusze wrócili na swoje miejsce, a urzędnicy zajęli swoje docelowe pomieszczenia, zatem cały zaplanowany proces inwestycji definitywnie został zakończony.

Goście gratulowali gospodarzowi – wójtowi Janowi Brodzie odwagi w podjęciu decyzji o rozbudowie urzędu. Justyna Lachor-Adamska – przedstawiciel kancelarii premiera oraz wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, a także samorządowcy z sąsiednich gmin, m.in. wójt Dopiewa Zofia Dobrowolska i burmistrz Stęszewa Włodzimierz Pinczak, którzy docenili rozwijające się Komorniki, podkreślając, że tak ważna i kosztowna inwestycja przekłada  się na jakość świadczonych w urzędzie usług. Nie zabrakło także podziękowań – dla Rady Gminy, która zaakceptowała finansowanie rozbudowy urzędu z gminnego budżetu, Zastępcy Wójta – Aleksandra Klemczaka i Skarbnika – Małgorzaty Pinczak oraz dla pracowników urzędu zaangażowanych przy realizacji tej czasochłonnej inwestycji.

Budynek urzędu po rozbudowie to 2 tys. m2, 40 biur, salki konferencyjne, nowoczesna sala sesyjna i sala ślubów, ponad stumetrowe archiwum, pomieszczenia socjalne i magazynowe. Urząd, wyposażony w windę, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9 800 000. Budynek zaprojektowany przez Projektanta Grzegorza Klemensa, zbudował generalny wykonawca Maxi Star.

Po uroczystym przecięciu wstęgi odnowioną siedzibę urzędu poświęcił komornicki proboszcz, ks. Adam Skrzypczak. Goście z zainteresowaniem zwiedzali wnętrze urzędu, w którym zorganizowano mini wystawę dokumentującą proces budowy.

Ten urząd powstał z myślą o naszych mieszkańcach, klientach i partnerach. Dotychczasowe warunki ich obsługi odbiegały od standardów, które staramy się utrzymywać na wysokim poziomie – podsumował wójt Jan Broda.

Przypomnijmy, że Urząd Gminy  Komorniki został laureatem plebiscytu Naszego Głosu poznańskiego na najbardziej Przyjazny Urząd 2013 roku. Więcej na ten temat czytaj klikając tutaj.

Olga Karłowska

Dodaj komentarz