Uroczysta sesja Rady Miasta Poznania (ZDJĘCIA)


29 czerwca, w święto patronów Poznania, odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania przyznano prof. Wojciechowi Łączkowskiemu. Podczas wydarzenia wręczono też tytuły Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

Tegoroczna uroczysta sesja odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w Sali Ziemi. Rozpoczął ją Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania

– Mamy za sobą trudne dwa lata epidemii – przypomniał Grzegorz Ganowicz. – Rok temu dziękowałem wszystkim zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Tymczasem 24 lutego Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę. Zagrożeni obywatele tego kraju ruszyli na zachód, szukając schronienia przede wszystkim w Polsce. Przed Poznaniem i jego mieszkańcami stanęło kolejne wyzwanie – przyjąć migrantów i zadbać o nich. To właśnie mieszkańcy miasta ruszyli na pomoc jako pierwsi, nie czekając na wsparcie systemowe. Zdali ten egzamin najlepiej, jak tylko można. Dziękuję poznaniakom i poznaniankom. To ich zaangażowanie, odpowiedzialność, praca i empatia sprawiły, że możemy pozytywnie myśleć o minionym czasie. Dziękuję też organizacjom pozarządowym i wolontariuszom. Ich często niedostrzegalna, cicha praca pozwalała realizować trudne zadania. Warto i należy podkreślić rolę kościołów i związków wyznaniowych, które włączyły się akcję pomocy, a także zaangażowanie przedsiębiorców. Wierzę, że te same cechy – empatia, skłonność do altruizmu, otwarcie na drugiego człowieka i nasz poznański realizm pozwolą nam wspólnie zmierzyć się ze stojącymi przed nami przeciwnościami i je razem przezwyciężyć. To jeden z powodów, dla których noszę w sobie dumę z Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz