Unijne miliony na inwestycje wodociągowe w Poznaniu i okolicach


171 mln zł dofinansowania na modernizację i rozwój infrastruktury wodociągowej w aglomeracji poznańskiej pozyskała spółka Aquanet. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia niezawodności systemu, przy jednoczesnym ograniczeniu strat wody i zużycia energii. Pieniądze pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

171 mln zł dofinansowania pozyskała spółka Aquanet

– Cieszymy się, że spółce Aquanet udało się otrzymać dodatkowe fundusze na rozwój i nowe inwestycje. To pokazuje, że realizuje ona politykę Miasta, które także stara się pozyskiwać wsparcie z różnych źródeł, robi to konsekwentnie i – co najważniejsze – z sukcesem – zauważa Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Niewątpliwie podjęte dzięki tym pieniądzom działania przełożą się na poprawę w dostępie do usług dla naszych mieszkańców. Inwestycje, które zamierza zrealizować spółka Aquanet, to także dbałość o środowisko. W obliczu konieczności przeciwdziałania postępującym zmianom klimatu takie działania są niezwykle potrzebne – dodaje.

Umowę na realizację projektu „Zapewnienie wody do spożycia w Poznańskim Systemie Wodociągowym” zawarto 1 czerwca w siedzibie spółki. Podpisy pod dokumentem złożyli zastępca prezesa Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej Robert Gajda oraz przedstawiciele zarządu Aquanet S.A. – Paweł Chudziński i Anna Graczyk.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz