Uczniowie nie chcą wracać do szkół. Trwa uczniowski protest!


Prawie 500 tys. uczniów z całej Polski podpisało się pod petycją do Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której uczniowie sprzeciwiają się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej.

Protest Uczniowski to ruch młodzieży, który wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych walczył o zmiany w egzaminie ósmoklasisty. Postulaty młodych ludzi zostały wysłuchane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a następnie wprowadzone i CKE dokonało wielu zmian. Teraz Protest Uczniowski walczy z kwestią powrotu do szkół.

Petycja grupy Protest Uczniowski

Chcemy powrotu do szkół od następnego roku szkolnego!

Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy by nasz głos, głos wszystkich uczniów został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy. Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu. Dodatkowo uczniowie są zestresowani sprawdzaniem zeszytów, notatek lub że po powrocie będą musieli od nowa pisać sprawdziany w niepokoju i stresie. Petycja dotyczy również uczniów klas ponadpodstawowych.

Musimy działać szybko, ponieważ decyzja o ewentualnym powrocie w następnym tygodniu!

Petycję można podpisać klikając w ten link: Petycja grupy Protest Uczniowski (wystarczy kliknąć).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

5 komentarzy

 1. Eska pisze:

  powrót do szkoły na miesiąc nic nie zmieni dały radę dzieci przez pół roku zdalnie dadzą jeszcze cztery tygodnie bezpiecznie bez ryzyka zakażenia siebie i rodziców tuż przed wakacjami ! Pół roku wysiłku i unikania wirusa aby teraz zarazić się przed wakacjami i spędzić je w domu !

 2. Bartek pisze:

  Zndalne do końca 😊

 3. wp pisze:

  Zdalne do końca czerwca

 4. wp pisze:

  #zdalne do końca czerwca

 5. kornela pisze:

  #zdalnedokoncaczerwca

Dodaj komentarz