Uczcili pamięć Pawła Edmunda Strzeleckiego – fotogaleria


Wręczono również nagrody w Konkursie Plastycznym „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata”. W kategorii klasy I-III pierwsze miejsce zajęła Marianna Delimata z SP nr 53 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu, drugie – Izabela Frydrych z SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach, a trzecie – Maja Tuliszka-Krempholc z SP nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego w Poznaniu. Wyróżnienia otrzymali: Adrianna Czapczyk z SP nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu oraz Leonard Maćkowiak z SP w Stęszewie.

W kategorii klasy IV-VIII zwyciężyła Alicja Pawłoszek z SP nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła Pola Szczepańska z SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach, a trzecie – Michał Prajwowski z SP nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu. Wyróżnienia zdobyli: Iga Ziętek z SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Warszawie, Antoni Berliński z SP nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego w Poznaniu i Anna Wolarska z SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach.

– To bardzo ważne, żeby dbając o dziedzictwo naszego miasta skupiać się nie tylko na zabytkach czy miejscach łączących nas z przeszłością, ale przede wszystkim na wybitych ludziach, którzy w naszym mieście się wychowali, pracowali i stąd wypłynęli na świat. Do takich osób z pewnością należał Paweł Edmund Strzelecki i przypomniany prezydent Jarogniew Drwęski. Gratulacje dla dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, za przygotowanie wspaniałej uroczystości, a przede wszystkim biorących udział w konkursie dzieci z poznańskich szkół i okolic oraz SP 154 z Warszawy – mówił prezydent, Mariusz Wiśniewski.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz