Uczcili 83. rocznicę Zbrodni Katyńskiej (ZDJĘCIA)


Dzisiaj w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Wielkopolanie spotkali się przy pomniku Ofiar Katynia i Sybiru w Poznaniu. W miejscu głównych obchodów rocznicowych wraz z Rodzinami Katyńskimi i potomkami Kresowian zesłanych na Sybir, uczcili pamięć tysięcy pomordowanych Polaków.

Wielkopolanie spotkali się przy pomniku Ofiar Katynia i Sybiru

– To już 83. rocznica zbrodni, która na zawsze rozdarła polskie serca. Zbrodni, która stała się nie tylko symbolem stalinowskiego terroru, ale także perfidnego kłamstwa, którym próbowano zatuszować ludobójstwo – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i organizator uroczystości.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele oo. Dominikanów w intencji ofiar Golgoty Wschodu i ich rodzin. W przemarszu pod pomnik Ofiar Katynia i Sybiru uczestnikom towarzyszyły poczty sztandarowe oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

Główne wydarzenia rocznicowe odbyły się przed pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru, na które złożyły się wystąpienia marszałka Marka Woźniaka, gospodarza obchodów oraz Wojciecha Bogajewskiego, prezesa Stowarzyszenia „Katyń” i współgospodarza uroczystości, a także Apel Pamięci, modlitwa za poległych i pomordowanych oraz tradycyjne składanie kwiatów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz