Ubaw na gokartach w Poznaniu


Gokarty to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu zarówno dla par, jak i grupy znajomych, partnerów biznesowych czy też rodziny. Dzięki takiej atrakcji można zyskać niezapomniane emocje oraz wspomnienia. Gdzie można udać się na gokarty w Poznaniu?

W większych miastach zazwyczaj bez problemu znajdziemy tor kartingowy. W Poznaniu jeden z nich został stworzony w miejscu, gdzie dawniej działało lotnisko Ławica. Bez wątpienia jest to jeden z największych torów w Polsce. Trasa o długości 1500 m z 18 zakrętami gwarantuje dużą dawkę emocji dla każdego fana motoryzacji i nie tylko. Jeśli lubimy wyzwania oraz adrenalinę, z pewnością miło spędzimy czas na torze kartingowym.

Jak przygotować się odpowiednio do jazdy? 

Kiedy odwiedzamy gokarty Poznań po raz pierwszy, z pewnością usłyszymy wiele przydatnych wskazówek od instruktora. Powinniśmy traktować je jako podstawową instrukcję oraz przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad. Nie musimy martwić się brakiem doświadczenia, ponieważ obsługa toru kartingowego zapewni nam podstawowe szkolenie. Jednak już teraz warto wspomnieć o zachowaniu odpowiedniej pozycji. Powinna ona umożliwić nam swobodne ruchy rąk, a także dostęp do pedału gazu i hamulca, które przy tak dużej prędkości z pewnością będą często używane.

Jaki strój wybrać na gokarty?

Bez wątpienia należy poruszyć również kwestię stroju. Po pierwsze wygoda to podstawa! Nie powinniśmy zakładać ubrań, które ograniczą nasze ruchy. Najlepiej ubrać niezbyt obcisły lub luźny strój sportowy.  Z kolei buty muszą być przede wszystkim na płaskiej podeszwie oraz dobrze zasznurowane. Warto pamiętać o zdjęciu wszelkich dodatków, takich jak szaliki, paski czy apaszki.

Obowiązkowym wyposażeniem będzie również kask, który otrzymamy już na torze kartingowym. Kobiety powinny pamiętać o odpowiednim upięciu włosów tak, aby nie wystawały one poza ochronę głowy. Jeśli mamy obawy przed założeniem kasku używanego przez inne osoby, warto wyposażyć się w cienką kominiarkę gwarantującą dodatkowe zabezpieczenie. Czy to wszystko? Pozostałe informacje otrzymamy na miejscu od instruktora.

Dodaj komentarz