Turniej wiedzy o komputerach PCCon


Jeśli jeszcze do was nie dotarła ta informacja, to „uprzejmie donosimy”, że wielkimi krokami zbliża się pierwszy etap turnieju wiedzy o komputerach PCCon organizowany przez platformę Prize Charger. Dlatego każdy, kto trzyma na strychu zakurzoną Amigę lub ZX Spektrum i z łezką w oku wspomina godziny spędzone na grach, powinien się zastanowić, czy aby nie odkurzyć sprzętu oraz wiedzy i nie stanąć w konkursowe szranki. Na zwycięzców czekają nie tylko nagrody, ale też – przede wszystkim – wspaniała przygoda.

Turniej wiedzy o komputerach PCCon

Z tego też względu pomysłodawca Prize Charger’a, a także wiceprezes NOT, Kamil Wójcik podróżuje po Polsce spotykając się z młodzieżą, a także przedstawicielami instytucji naukowych i technicznych, rozmawiając o przyszłości technologii i turnieju.

W Poznaniu można go było spotkać w Zespole Szkół Zawodowych nr 6, gdzie w charakterystyczny dla siebie, pełen energii i humoru sposób opowiadał o edukacji oraz jej wartości i rozmawiał z młodymi ludźmi o przyszłości i celach, jakie sobie stawiają.

̶  Wierzę, że Wasze pomysły i zaangażowanie są niezwykle ważne dla rozwoju nowych technologii, a Wasza generacja da początek kolejnym niesamowitym innowacjom  ̶  mówił na spotkaniu.  ̶  Kluczem do osiągnięcia sukcesu i kształtowania przyszłości jest wiedza. Dlatego zawsze warto dbać o rozwój umiejętności i poszerzać horyzonty.

Uczestnicy spotkania nie tylko chętnie brali udział w rozmowie, ale byli żywo zainteresowani nagrodami. ̶   Chciałbym zwrócić waszą uwagę na nagrodę główną  ̶  komputer osobisty Amiga 1200. To prawdziwy technologiczny skarb, który może być wasz!  ̶  zachęcał Kamil Wójcik. A kiedy z sali padły głosy osób chętnych na zabranie komputera do domu, Kamil pozostał nieugięty i odpowiedział, że: ̶   Wystarczy wziąć udział w turnieju i wygrać, a komputer może być Wasz.

Nie ma lekko. Osoby chętne do wzięcia udziału w turnieju mogą zarejestrować się na stronie obecnej edycji turnieju PCCon, gdzie znajdą wiele ciekawych informacji oraz materiałów przydatnych do przygotowań.

Pierwsza edycja turnieju PCCon, Szalony XX wiek, skupia się na komputerach osobistych z lat 80. i 90. oraz wczesnych etapach rozwoju sztucznej inteligencji. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą na temat popularnych komputerów ośmiobitowych, takich jak Commodore, Atari, Spectrum, czy Amstrad, a także szesnastobitowych, takich jak Atari ST, Amiga oraz pierwszych komputerach PC oraz ich oprogramowaniu.

Turniej PCCon składa się z trzech etapów. Pierwszy to etap zapisów trwający od 6 lutego do 18 maja, podczas którego uczestnicy mogą korzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów konkursu. Eksperci przygotowują również pytania konkursowe, na które uczestnicy będą musieli odpowiedzieć podczas eliminacji online (20 maja) oraz w fazie półfinałowej i finałowej (27 maja) turnieju, która odbędzie się stacjonarnie w Warszawie.

Spotkanie w Poznaniu zostało zorganizowane przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. A na spotkaniu obecni byli także, ze strony organizatora: Adam Szymański, prezes Oddziału SWTP w Poznaniu oraz Tomasz Krawczyk,  wiceprezes SWTP, który reprezentował Komitet Główny Prize Charger’a.

Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Mariusz Sławomir Kubiak podpisał umowę z SWTP, na mocy której centrum stało się partnerem regionalnym konkursu.

Przypomnimy też, że Projekt PCCon to inicjatywa Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej we współpracy z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, mająca na celu propagowanie wiedzy poprzez rywalizację w formie zabawy.

 

Dodaj komentarz