Turniej o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne za nami


Blisko 150 dzieci z Baranowa, Ceradza Kościelnego, Lusówka i Rokietnicy walczyło w miniony weekend na stadionie OSiR w Baranowie o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne. Medale i puchar za zwycięstwo z rąk wójta Tadeusza Czajki i legendarnego piłkarza Piotra Reissa odebrali młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa – Rokietnica.

Jako pierwsi na boiska wybiegły dzieci grające w kategorii skrzat, ale tutaj nie zakładano tabeli końcowej. Najważniejsza była dobra zabawa i nauka gry o stawkę. Następnie rozpoczął się turniej dla dzieci w kategorii żak, w którym zwyciężył zespół Akademii Piłkarskiej Reissa – Rokietnica.

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa aktualnie prowadzi nabory dla zawodników w następujących grupach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat), Junior Młodszy (16-17 lat). Treningi odbywają się na blisko 100 obiektach treningowych oraz w 6 centrach szkoleniowych na terenie całej Wielkopolski.

To najlepszy moment, aby dołączyć do struktur największa Akademia w zachodniej Polsce, w której trenuje ponad 7100 zawodników – tworzone są nowe grupy treningowe, przez co dzieci szybko adaptują się do nowego środowiska i nawiązują przyjaźnie. W dwóch próbnych treningach mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Co ważne, grupy treningowe dopasowane są wiekiem oraz umiejętnościami, dzięki czemu możliwy jest stały rozwój każdego małego piłkarza. Każdy nowy zawodnik otrzymuje w prezencie piłkę nożną.

Dodatkowo każdy uczestnik może korzystać z treningów przez 12 miesięcy w roku (zarówno w wakacje, jak i w ferie) oraz wziąć udział w partnerskich projektach skierowanych na rozwijanie konkretnych predyspozycji zawodników., takich jak Indywidualne Fundamenty Gry poprawiające motorykę i technikę adeptów czy Wielkopolska Akademia Bramkarska skierowana do osób marzących o grze na pozycji golkipera. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Akademii Piłkarskiej Reissa (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz