Tunel za 50 mln zł – budowa rozpoczęta!


Można rozpoczynać budowę tunelu w Kobylnicy. Inwestycja szacowana na prawie 50 mln złotych zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tej części powiatu poznańskiego.

W poniedziałek, 19 września, starosta poznański zatwierdził decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) dla budowy tunelu w Kobylnicy. Dzięki temu Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu mógł przekazać plac budowy.

To oznacza, że wykonawca – który realizuje zadanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – może już rozpocząć prace budowlane.

­– To niezwykle ważna inwestycja, która znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników skrzyżowania drogi powiatowej z trasą kolejową – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Uwzględni potrzeby zarówno kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych. Wpłynie też na czas przejazdu w kierunku Poznania, Swarzędza oraz Pobiedzisk.

Codziennie drogą powiatową, która krzyżuje się z przejazdem kolejowym na trasie Poznań – Gniezno, przejeżdża średnio 12,5 tys. pojazdów. Są to głównie samochody osobowe, którymi mieszkańcy aglomeracji dojeżdżają do pracy w Poznaniu i Swarzędzu. Duże natężenie ruchu jest również na trasie kolejowej. To sprawia, że rogatki często są zamknięte, a okolice przejazdu się korkują. Tunel zdecydowanie poprawi komunikację w tej części powiatu poznańskiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz