Potrzebujesz firmowego pojazdu, więc zastanawiasz się nad różnymi możliwościami finansowania? Pójdź śladami większości przedsiębiorców, którzy decydują się na leasing. Kalkulator internetowy pokazuje, że jest to korzystna opcja – niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Nie jesteś przekonany? Poznaj najważniejsze powody, dla których leasing to dobry wybór.
Leasing samochodowy cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców – niezależnie od branży czy skali prowadzonej działalności. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko tych finansowych.
1. Zachowanie płynności finansowej
Potrzebujesz zaledwie kilku tysięcy złotych na start, aby móc korzystać z wybranego pojazdu. Dzięki temu, że nie musisz korzystać z nadwyżek finansowych, zachowujesz płynność. Cały czas dysponujesz wolnymi środkami, które możesz przeznaczyć na inne cele, a jednocześnie użytkujesz samochód.
2. Maksymalna elastyczność
Leasing jest rodzajem finansowania, które zapewnia maksymalną elastyczność. W zależności od swoich potrzeb oraz sytuacji materialnej, możesz dostosować jego parametry. To ty decydujesz o wysokości opłaty wstępnej, a tym samym o wysokości raty.
Jeśli chcesz obliczyć, ile będzie wynosić cię leasing, kalkulator pomoże w oszacowaniu miesięcznych i całkowitych kosztów. Wystarczy wpisać konkretne parametry, aby otrzymać informację zwrotną – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.
3. Możliwość użytkowania stale nowych pojazdów
Decydując się na leasing, auta możesz wymieniać nawet co 3-4 lata – i to bez konieczności angażowania dodatkowych środków firmowych. To ty decydujesz o tym, jak zakończy się umowa leasingowa – wybierasz jeden kilku dostępnych scenariuszy.
Jeśli zrezygnujesz z wykupu pojazdu i podpiszesz kolejną umowę, wówczas możesz stale użytkować samochody będące na gwarancji producenta.
Leasing samochodowy – jak wybrać korzystną ofertę?
To, czy leasing samochodowy będzie korzystną opcją, w dużej mierze zależy od ciebie. Aby dotrzeć do opłacalnego finansowania, należy porównać kilka dostępnych ofert. Na co zwrócić uwagę?
– Wysokość opłaty wstępnej
Jeśli zależy ci na uzyskaniu finansowania przy minimalnym wkładzie własnym, szukaj leasingu z niską opłatą wstępną. W zależności od oferty, może się ono zaczynać już od 10% wartości pojazdu.
– Wysokość miesięcznej raty
Aby zobowiązanie leasingowe nie wpłynęły na płynność finansową, warto szukać oferty z niską ratą. Na takiej zasadzie działa m.in. Leasing KINTO One dostępny w Toyota Leasing. Miesięczne zobowiązanie wyliczane jest w oparciu o kwotę utraty wartości pojazdu w okresie trwania umowy leasingowej.
– Możliwość bezgotówkowej wymiany pojazdu
Umowę leasingową możesz zakończyć na jeden z wybranych sposobów. Ciekawą opcją jest oddanie pojazdu w rozliczeniu, co pozwala spłacić ostatnią ratę leasingową oraz pokryć opłatę wstępną kolejnego leasingu. Dzięki temu co 3-4 lata możesz użytkować samochód będący na gwarancji producenta – a to wszystko bez żadnych nieprzewidzianych kosztów.
Leasing może być korzystną opcją finansowania pod jednym warunkiem – musisz przeanalizować kilka ofert i wybrać tę najlepiej wpisującą się w twoje potrzeby i oczekiwania.