Trzy powody, dla których warto wybrać leasing przy zakupie auta


Potrzebujesz firmowego pojazdu, więc zastanawiasz się nad różnymi możliwościami finansowania? Pójdź śladami większości przedsiębiorców, którzy decydują się na leasing. Kalkulator internetowy pokazuje, że jest to korzystna opcja – niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Nie jesteś przekonany? Poznaj najważniejsze powody, dla których leasing to dobry wybór.

Leasing samochodowy cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców – niezależnie od branży czy skali prowadzonej działalności. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko tych finansowych.

1. Zachowanie płynności finansowej

Potrzebujesz zaledwie kilku tysięcy złotych na start, aby móc korzystać z wybranego pojazdu. Dzięki temu, że nie musisz korzystać z nadwyżek finansowych, zachowujesz płynność. Cały czas dysponujesz wolnymi środkami, które możesz przeznaczyć na inne cele, a jednocześnie użytkujesz samochód.

2. Maksymalna elastyczność

Leasing jest rodzajem finansowania, które zapewnia maksymalną elastyczność. W zależności od swoich potrzeb oraz sytuacji materialnej, możesz dostosować jego parametry. To ty decydujesz o wysokości opłaty wstępnej, a tym samym o wysokości raty.

Jeśli chcesz obliczyć, ile będzie wynosić cię leasing, kalkulator pomoże w oszacowaniu miesięcznych i całkowitych kosztów. Wystarczy wpisać konkretne parametry, aby otrzymać informację zwrotną – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

3. Możliwość użytkowania stale nowych pojazdów

Decydując się na leasing, auta możesz wymieniać nawet co 3-4 lata – i to bez konieczności angażowania dodatkowych środków firmowych. To ty decydujesz o tym, jak zakończy się umowa leasingowa – wybierasz jeden kilku dostępnych scenariuszy.

Jeśli zrezygnujesz z wykupu pojazdu i podpiszesz kolejną umowę, wówczas możesz stale użytkować samochody będące na gwarancji producenta.

Leasing samochodowy – jak wybrać korzystną ofertę?

To, czy leasing samochodowy będzie korzystną opcją, w dużej mierze zależy od ciebie. Aby dotrzeć do opłacalnego finansowania, należy porównać kilka dostępnych ofert. Na co zwrócić uwagę?

– Wysokość opłaty wstępnej

Jeśli zależy ci na uzyskaniu finansowania przy minimalnym wkładzie własnym, szukaj leasingu z niską opłatą wstępną. W zależności od oferty, może się ono zaczynać już od 10% wartości pojazdu.

– Wysokość miesięcznej raty

Aby zobowiązanie leasingowe nie wpłynęły na płynność finansową, warto szukać oferty z niską ratą. Na takiej zasadzie działa m.in. Leasing KINTO One dostępny w Toyota Leasing. Miesięczne zobowiązanie wyliczane jest w oparciu o kwotę utraty wartości pojazdu w okresie trwania umowy leasingowej.

– Możliwość bezgotówkowej wymiany pojazdu

Umowę leasingową możesz zakończyć na jeden z wybranych sposobów. Ciekawą opcją jest oddanie pojazdu w rozliczeniu, co pozwala spłacić ostatnią ratę leasingową oraz pokryć opłatę wstępną kolejnego leasingu. Dzięki temu co 3-4 lata możesz użytkować samochód będący na gwarancji producenta – a to wszystko bez żadnych nieprzewidzianych kosztów.

Leasing może być korzystną opcją finansowania pod jednym warunkiem – musisz przeanalizować kilka ofert i wybrać tę najlepiej wpisującą się w twoje potrzeby i oczekiwania.

Dodaj komentarz