Trzeci audyt finansowy Lecha – ile zarobił klub?


Po raz trzeci Lech Poznań opublikował audyt finansowy klubu – tym razem obejmujący cztery ostatnie sezony, czyli 2018/19, 2019/20, 2020/21 oraz 2021/22. Dokument wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kibiców, którzy mają prawo wiedzieć, jaka jest kondycja finansowa Kolejorza. – Oddając ten raport finansowy w wasze ręce mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że klub jest dzisiaj w lepszej kondycji niż cztery lata temu i ma przed sobą bardzo dobre perspektywy – mówi prezes KKS Lech Poznań, Karol Klimczak.

Trzeci audyt finansowy Lecha

Pierwszy audyt Kolejorz wydał w listopadzie 2016 roku. Obejmował lata 2013-2015 i odpowiadał na pytania zbierane przez stowarzyszenie kibiców. Było to pierwsze takie opracowanie w klubach piłkarskich w Polsce i tutaj Lech do dziś stanowi awangardę w Ekstraklasie. Po raz kolejny dokument pojawił się w marcu 2019 i znów obejmował trzy sezony. A trzecią edycję oddajemy w ręce fanów teraz.

– W 2016 wydając pierwszy audyt zapoczątkowaliśmy szczerą i otwartą dyskusję na temat finansów naszego klubu. Jesteśmy pod tym względem zdecydowanie najbardziej transparentnym klubem w Polsce i zawsze takim chcemy być. Dzięki raportowi możecie zobaczyć pełen obraz finansów Kolejorza, a także spojrzeć na procesy, które w tym czasie zachodziły w naszym klubie. To zdecydowanie lepsza perspektywa niż prezentowanie wyników tylko za jeden sezon. „Piłkarski biznes” obarczony jest bowiem dużym ryzykiem – słabsze występy na boisku mogą spowodować, że wynik finansowy będzie w danym sezonie gorszy o kilka czy kilkanaście milionów złotych, a transfery z klubu czy udane występy w pucharach przynieść nawet kilkadziesiąt milionów złotych zysku. Oddając ten raport finansowy w wasze ręce mogę jednak z pełnym przekonaniem stwierdzić, że klub jest dzisiaj w lepszej kondycji niż cztery lata temu i ma przed sobą bardzo dobre perspektywy – przyznaje prezes Lecha Karol Klimczak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz