Trwają remonty na Starołęce i moście Dworcowym


Wraz z wakacjami rozpoczęła się wymiana torowisk na węźle Most Dworcowy i fragmencie ulicy Matyi oraz na rondzie i pętli Starołęka. Prace są już zaawansowane, a ich postęp widać gołym okiem.

wymiana torowisk na węźle Most Dworcowy

Letnie wakacje to – tradycyjnie już – okres, gdy przeprowadzane są remonty, mające duży wpływ na organizację ruchu drogowego i transportu publicznego. Termin nie jest przypadkowy. To czas urlopowy oraz przerwy w nauce szkolnej i na uczelniach. Ruch wówczas jest mniejszy, a przez to niedogodności mniej uciążliwe dla przemieszczających się osób. W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, realizowane są kompleksowe naprawy na węźle Most Dworcowy oraz na fragmencie ulicy Matyi, a także na Starołęce: na rondzie oraz przy pętli tramwajowej. Na placach budów z dnia na dzień widać postęp.

Na zbiegu ulic Głogowskiej, Roosevelta i mostu Dworcowego zakończył się już etap demontażu starego torowiska. Wykonana została nowa płyta podtorowa i rozpoczął się montaż rozjazdu. Intensywne prace rozbiórkowe trwają natomiast na torowisku na ul. Matyi. Na odcinku od Mostu Dworcowego do węzła Towarowa również wymienione zostanie torowisko.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz