Trwa Poznań Moto Fest (ZDJĘCIA)


To gratka dla miłośników motoryzacji. Super-samochody, pojazdy kolekcjonerskie, rajdowe czy motoryzacyjne klasyki zobaczyć można w ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Poznań Moto Fest to pierwsza po lockdownie impreza organizowana przez Grupę MTP.

Lincoln Continental – samochód, który zagrał w filmie „American Gangster” i został na planie ostrzelany, jest jedną z atrakcji Poznań Moto Fest. Na wielbicieli czterech kółek na targach czeka ponad 200 samochodów – i tych kolekcjonerskich, i tych na sprzedaż, ponieważ swoje oferty prezentują także poznańscy dealerzy samochodowi.

 Co można zobaczyć?

Jednym z wystawców Poznań Moto Fest 2021 jest Joseph the.collection. Poznański kolekcjoner pokazuje wszystkie swoje auta. Zobaczyć będzie m.in.: BAC Mono; Ferrari F355 Spider; Lamborghini SVJ; Lancia Delta HF Integrale; McLaren 600lt; McLaren 720s i Shelby GT500.

Równie interesującą ekspozycję prezentuje Austor – dealer aut z historią, klasyków, okazów motorsportu, supersamochodów i samochodów luksusowych, czyli wszystkich aut, które przedstawiają wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. To właśnie gwiazdą tej strefy jest Lincoln Continental. Oprócz niego psą:  BAC Mono; Volvo p1800; Karman Ghia; Jaguar e-type; Rolls-Royce; Citroen 15h six czyMustang FastBack Gt.

Pojawienie się ich w trakcie ubiegłorocznej edycji Poznań Moto Fest wywołało niemałe zamieszanie wśród zwiedzających. Mowa oczywiście o Positive Ways. Kolumna złożona z kilkudziesięciu przepięknych pojazdów wyruszyła wówczas w podróż przez całą Polskę. Jednym z przystanków na ich trasie były targi. W tym roku również zawitały na Moto Fest, zaznaczając swoją obecność uroczystym przejazdem przez teren imprezy (w niedzielę około godz. 14).

Coś dla siebie na Poznań Moto Fest znajdą także miłośnicy klasycznych modeli. Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż będzie można podziwiać w strefie przygotowanej przez Giełdę Klasyków. W strefie francuskiej motoryzacji pojawią się dwa samochody marki Citroen. Nie zabraknie również kabrioletów czy Opla Olympia A Coupe z 1968 roku. Amerykański akcent zapewnią sportowy przedstawiciel końca lat 80-tych, grzmiący silnikiem V8 Chevrolet Camaro RS oraz Ford Thunderbird S.C. Perłą w kolekcji Giełdy Klasyków będzie Fiat 130 Coupe.

O ekspozycję aut z minionych lat zadba również Automobilklub Wielkopolski, którego samochody gościły niedawno w Muzeum Motoryzacji, zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na imprezie nie zabrakło również ekipy Nocnych Lotów. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy sportowych samochodów, jak i fani bardziej klasycznych modeli. Ponadto gościem strefy Nocnych Lotów będzie Sasha The Owner. Sasha, podobnie jak Joseph, jest znanym z sieci kolekcjonerem samochodów. Na Poznań Moto Fest zabrał m. in. swojego Mustanga oraz Chevroleta.

Swoje auta pokazują również prywatni kolekcjonerzy. Swoją obecność w tej strefie mocno zaznaczyła m.in. marka Volvo.

Piloci, tuning i caravany

Na co dzień spędzają mnóstwo czasu za sterami nowoczesnych myśliwców, w weekend objawią się jako miłośnicy motoryzacji. Lotnicy z zespołu F-16 Tiger Demo Team opowiedzą o swojej pasji do latania, przybliżą działalność zespołu, a także zdradzą, jak wygląda codzienna praca w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Razem z nimi będzie również wspaniałe auto Mustang F-16.

Miłośnicy samochodowego tuningu powinni zajrzeć do strefy Blackzone. Zobaczyć tam będzie można kilkanaście pojazdów, o których bez wahania można powiedzieć, że są dziełami sztuki w kategorii samochodowego tuningu.

Poznań Moto Fest  to pierwsze wydarzenie, podczas którego Wavecamper pokaże szerokiej publiczności swój najnowszy pojazd Wavecamper SportCamp, stworzony na bazie Volkswagena T6.1. W sumie na stoisku Wavecampera zobaczmy aż 5 samochodów. W strefie caravaningowej będzie także CarGO, który zaprezentuje takie modele, jak Frankia F-Line I8900 QD/B Luxury oraz Pilote G740 C 2021. Nie zabraknie także marki Adria, prezentującej m.in.  najnowszy model przyczepy.

Dealerzy samochodowi czekają

Najnowsza oferta uznanych dealerów samochodowych to jeden ze znaków rozpoznawczych Poznań Moto Fest. W tym roku zadebiutuje Porsche Poznań Franowo, pokazując wiele interesujących modeli, na czele z Audi RS 5 Coupé 331, Audi RS Q8 Audi RS Q8 441 czy też Audi SQ7 TFSI 373.

Podobnie jak przed rokiem na Poznań Moto Fest pojawi się firma Karlik, która zabierze ze sobą modele takich marek, jak: Hyundai, Peugeot, Renault, Dacia i Honda.

Atrakcje dla całych rodzin

Poznań Moto Fest to szereg atrakcji, z których mogą skorzystać również młodsi fani motoryzacji. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany m. in. tor gokartowy. Pojawią się również symulatory jazdy samochodem. Część z nich będzie dostępna się w strefie the.collection.

Co, gdzie, jak?

Poznań Moto Fest odbywać się na terenie otwartym, jedynie klasyki i caravany oglądać będzie można w pawilonie 3. Wejście na targi odbywa się przez Hol Wschodni (ul. Głogowska), wjazd bramą nr 7 od strony ul. Bukowskiej.

Bilety można zakupić online na stronie ToBilet.pl. Pojedyncza wejściówka kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł (dzieci od 7. do 15. roku życia i osoby z I grupą inwalidzką). Posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą za 10 zł, a dzieci do 6. roku życia włącznie – bezpłatnie.

W ten weekend po raz ostatni zobaczyć będzie można trójwymiarowe wystawy dinozaurów oraz malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów (pawilon 2, bilety też na ToBilet.pl).

Poznań Moto Fest

19-20 czerwca 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godziny otwarcia: sobota – 10:00-17:00, niedziela – 10:00-16:00.

Fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz