Trwa dominacja SKF KS Poznań w III lidze

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań wygrały na wyjeździe z UKS Śmigiel 3:0 i zdecydowanie prowadzą w ligowej tabeli, a nad drugim zespołem MKS MDK Trzcianka mają już sześć punktów przewagi. Patronem medialnym SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - MKD MKS Trzcianka 01
Sobotnie spotkanie w Śmiglu było szansą dla miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego na wyjście na prowadzenie w tabeli III ligi pod warunkiem pokonania SKF KS Poznań za trzy punkty. Początek meczu wskazywał, że miejscowe wysoko postawią poprzeczkę osłabionym personalnie poznaniankom. Do stanu 12:12 spotkanie było wyrównane. Później podopieczne Zbigniewa Woźniaka poprawiły zagrywkę, a skuteczna gra w ataku pozwoliła szybko wyjść na prowadzenie i wygrać premierową odsłonę 25:17.

W drugim secie miejscowe zostały całkowicie zdemolowane przez SKF KS Poznań, który prowadził 10:3, 16:6, a ostatecznie wygrał seta 25:15. Ostatnią odsłonę poznanianki rozpoczęły w juniorskim składzie, który długo prowadził wyrównaną grę z wiceliderem tabeli. Od stanu 14:14 na parkiet wróciły bardziej doświadczone zawodniczki, które poprowadziły poznański zespół do zwycięstwa 25:17 i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Spotkanie w Śmiglu zakończyło pierwszą rundę rozgrywek, w której siatkarki SKF KS Poznań zgromadziły komplet 18 punktów. W sobotę 28 listopada zespół SKF KS Poznań podejmie LUKS Orkan Września. Początek spotkania w hali CS Politechniki Poznańskiej o godz. 19:00, a wstęp jest bezpłatny.

UKS Śmigiel – SKF KS Poznań 0:3 (17:25, 15:25, 17:25)

SKF: Pierzchała, Kohut, Radzewicz, Błędowska, Wawrzyniak, Pachurka, Przybylska (libero) oraz Szczerba, Mikołajczak, Bińczycka.

Występy zespołu SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach realizacji programu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań.