Triumf Rumunki i Niemca w Opalenicy


Piotr Matuszewski i Alicja Sierzputowska doszli do finału XII Turnieju Rangi Tennis Europe (II kategorii) w Opalenicy o puchar burmistrza. Oboje decydujące mecze przegrali w minioną sobotę z najwyżej rozstawionymi zawodnikami w imprezie, odpowiednio: Niemcem i Rumunką. Sponsorem nagród była firma Fordex, która ufundowała sprzęt  marki Prince.

Rozstawiony z „dwójką” Piotr Matuszewski doszedł do finału w bardzo dobrym stylu, nie tracąc po drodze ani jednego seta. W finale Matuszewski przegrał z największą gwiazdą turnieju – 19. w rankingu TE młodzików – Louisem Wesselsem. Niemiec wygrał 7:6(4), 6:3. Matuszewski wyjechał jednak z Opalenicy z tytułem, gdyż wraz z Konradem Słowikiem zwyciężyli w deblu. Wśród dziewcząt znakomicie spisała się grająca z „siódemką” Alicja Sierzputowska. W drodze do finału pokonała ona dwie wyżej notowane rywalki, w tym rozstawioną z nr. 2 Rosjankę Polinę Golubowskają 7:5, 6:0. W meczu o tytuł 14 przegrała z Rumunką Ioaną Dianą Pietroiu  1:6, 1:6. Rumunka w deblu triumfowała wraz z Agatą Świątek.

– Poziom zawodów  był bardzo wysoki – ocenił Michał Komorowski, dyrektor turnieju.

Ks Promień Opalenica w turnieju reprezentowała Rozalia Lechna.

Organizatorami turnieju byli sekcja Tenisa Ziemnego KS Promień Opalenica, OSiR oraz Ośrodek Kultury „Taklamakan”, przy wsparciu burmistrza Opalenicy, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu. Wśród fundatorów nagród był też „Nasz Głos Poznański” i firma Fordex, która ufundowała sprzęt  marki Prince. Lech

Dodaj komentarz