Tosmak Cup – wyniki

Drugi turniej cyklu TOSMAK CUP 2012/2013, odbywającego się pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego”, przebiegał w wyjątkowej, tanecznej atmosferze! Oprócz sportowych emocji atrakcją turnieju była rozgrzewka, w trakcie której wszystkie dzieci wraz z Wiewiórką Tosią i specjalnym gościem – instruktorką Lilią, nauczyły się układu tanecznego do najpopularniejszej piosenki ostatnich miesięcy Gangam Style!

W turnieju o miejsca na podium i punkty do generalnej klasyfikacji rywalizowało 68 dzieci.

W najliczniejszej kategorii (czerwona), po zaciętej walce o wejście do finału, triumfowali Nikodem Barcik oraz Antoni Eliszewski. Ostatecznie zwyciężył Nikodem (7/6  7/3), który dzięki kolejnej wygranej umocnił się w generalnej klasyfikacji na pierwszym miejscu. Brązowy medal ponownie wywalczył Bruno Kokot wygrywając z Gabrielem Wójcickim 7/3  7/1.

W kategorii pomarańczowej najlepszą zawodniczką okazała się Ania Schmidt ogrywając w finale Bartka Lewandowskiego (4/2). W pojedynku o III miejsce Konrad Tydda wygrał z Mają Łowczyk i tym samym stał się brązowym medalistą imprezy.

W kategorii zielonej (do lat 10) o punkty do generalnej klasyfikacji rywalizowało 19 zawodników, którzy rozgrywali mecze systemem pucharowym. O najwyższe miejsca na podium walczyli Mateusz Kułakowski, Mikołaj Kończal, Maks Pakuła oraz Jakub Kuklewski. Ostatecznie zwyciężył Mateusz, pokonując w finale Mikołaja 6/4 6/4. Trzecie miejsce zajął Maks, zwyciężając Jakuba 7/6 6/2.

Ogółem w turniejach Tosmak Cup 2012/2013 wzięło udział już blisko 100 dzieci. Serdecznie dziękujemy za tak wysoką frekwencję i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych turniejach cyklu. Najbliższa szansa już 8. i 9. grudnia – zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na mikołajkową edycję TOSMAK CUP!