Tłumy na starcie Biegu Walentynkowego (fotogaleria)


Zwycięstwem Radosława Plucińskiego ze Swarzędza i Adriana Graczyka z Czempinia zakończył się I Bieg Walentynkowy nad Jeziorem Rusałka pod patronatem dwutygodnika „Nasz Głos Poznański”. W sumie w biegach na 5 km i 10 km wystartowało ponad 750 osób. Zobacz film z biegu – kliknij tutaj.

Bieg Walentynkowy Poznań 08

fot. Tomasz Woźniak

– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni ilością startujących biegaczy. Linię startu w sumie przekroczyło ponad 750 osób w różnych kategoriach i jest to wynik rewelacyjny jak na debiut. Chcemy, aby Bieg Walentynkowy na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych Poznania, a frekwencja rosła. Pogoda dziś jest jak w kwietniu, a to sprzyja bieganiu – mówi dyrektor Biegu Walentynkowego, Maciej Łucyk.

Na krótkim dystansie zdecydowanie najlepszy okazał się Radosław Pluciński ze Swarzędza, który pokonał trasę w 16:42. Drugie miejsce zajął Tomasz Kmiecik z Murowanej Gośliny, a trzeci Mateusz Grajek z Ostrowa. Najlepszą kobietą okazała się Marta Andrzejewska z Włoszakowic.

– Choć to Bieg Walentynkowy i organizatorzy prowadzą klasyfikację par to startowałem samotnie. Dziś miałem gorszy czas niż w poprzednich biegach nad Rusałką, ale wpływ na to miał fakt, że samotnie finiszowałem od startu do mety. Zawsze lepsze czasu uzyskuję jak czuję oddech kolegów lub do mety muszę kogoś gonić. Na trasie były trudne warunki. Przede wszystkim dużo błota. W najbliższym czasie startuję w Biegu Wildecka Dziesiątka – mówi zwycięzca biegu, Radosław Pluciński.

Bieg Walentynkowy Poznań 028

fot. Tomasz Woźniak

W biegu na 10 km triumfował Adrian Graczyk z Czempinia. Drugi był Mateusz Jaśniewicz ze Swarzędza, a trzeci Wojciech Grabiński z Rogoźna. Wśród kobiet triumfowała poznanianka Anita Nowicka-Kotlarska. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali niezwykłe sercowe medale.

Tekst i zdjęcia Tomasz Woźniak

Dodaj komentarz